• Свеж
4 Парчиња Обновливи Плочка Матрицата 12 x 12 Инчи Ѕид Шаблони Плочка Шема Матрицата Цртање Шаблони за DIY Scrapbooks Ѕид Кат Дома Decors (Цвет Стил)
zoom_in

4 Парчиња Обновливи Плочка Матрицата 12 x 12 Инчи Ѕид Шаблони Плочка Шема Матрицата Цртање Шаблони за DIY Scrapbooks

DEN 239.76

Од стока
check Во продавницата

Ќе добиете : пакетот доаѓа со доволна количина на еднократно плочка stencils, секој еден е околу 12 x 12 инчи, и прибл. 0.25 mm/ 0.1 инчи дебела, погоден за домашни сликаната декорација.Квалитет на материјалот : овие ѕид обрасци се вршат на ПЕТ материјал, стабилен и цврст, висока цврстина, не е лесно да се скрши или да се деформира, и мазна и компактен на површини, ви донесе задоволување на искуство.Широка примена : овие плочки шема stencils се идеални потрошен материјал за создавање на уметнички decors, што може да ги красат вашата подови, ѕидови, кабинети и други места во вашиот дом, и исто така можете да се применуваат овие плочки шема stencils за сликарство пракса и правење на уметнички дела.Обновливи за вас : нашата цртање обрасци може да се примени многу пати, кои се лесно да се чисти и обновливи и флексибилни, секој еден може да ви послужи за долго време, што исто така ви носи многу погодности; препорачливо е да се мијат со детергент пред првата употреба.Убаво подароци : може да даде некои обновливи stencils на вашата сестра, брат, љубовник, пријатели, соученици кои како цртеж или DIY ракотворби на Денот на Вљубените, родендени, свадби, партии, годишнини и повеќе.Каде да го користите : Овие ѕид шаблони можат да се применуваат широк спектар на проекти, може да се примени на мазни и чисти површини како што се дрво, стакло, ткаенина, платно, chalkboards, мебел или повеќе, и исто така можете да ги користите со акрил, креда или спреј бои за сликање.Интересно DIY време : Можете да ги користите овие плочки шема stencils да DIY разни производи во вашето слободно време, и вие ќе бидете повеќе стручни и концентрирани во која процес.Карактеристики : Материјал : ПЕТ Боја : како слики покаже Големина : околу 12 x 12 x 0,1 инчи на секоја Забелешка : Прирачник за мерење, ве молиме овозможи мало грешки на големината.Бојата може да постои мала разлика поради различни екранот.

Вака можеби ќе ви се допадне..