• Свеж
Meiyya HD Multimedia Interface Оптички Кабел, 3D СУМ да ДМ 18Gbps Plug and Play Оптички Влакна Кабел за Образование Колеџ за ТВ за Хотел за Монитор(Опремени со HDMI Директно Конверзија Глават
zoom_in

Meiyya HD Multimedia Interface Оптички Кабел, 3D СУМ да ДМ 18Gbps Plug and Play Оптички Влакна Кабел за Образование

DEN 1566.96

Од стока
check Во продавницата

[Иновативни Адаптер] Користите адаптер за да го заврши конверзија помеѓу HD Multimedia Interface‑A/ HD Multimedia Interface‑D/ДП/DVI, да биде компатибилен со повеќе уреди. [4 K 18 Gbps 3 D] На HD Multimedia Interface 2.0 оптички влакна кабел со активен чипсет и оптички влакна, 18 Gbps висока брзина на широкопојасен интернет, HDCP2 HD протокол, 4 : 4 : 4 боја простор, 4 K видео за да се обезбеди пренос непречено. [Широка Примена] На оптички влакна кабел СУМ да СМ може да се користи во безбедност мониторинг, домашно кино, хотели, образование, колеџи, отворено рекламирање, итн. [Поголема Трајност] Кабел е издржлив, флексибилни, тенок, и тенок, без сигнал на косата и пренос.Жица тело е мал и лесно да се носат, што е погодно за инженеринг жици во многу сцени. [Силна Компатибилност] оптички кабел може да се користи за компјутери, лаптопи, Телевизори, конзоли за игри, сет-топ кутии, проектори, монитори и друга опрема.Функција : 1. [Иновативни Адаптер] Користите адаптер за да го заврши конверзија помеѓу HD Multimedia Interface‑A/ HD Multimedia Interface‑D/ДП/DVI, да биде компатибилен со повеќе уреди.2. [4 K 18 Gbps 3 D] На HD Multimedia Interface 2.0 оптички влакна кабел со активен чипсет и оптички влакна, 18 Gbps висока брзина на широкопојасен интернет, HDCP2 HD протокол, 4 : 4 : 4 боја простор, 4 K видео за да се обезбеди пренос непречено.3. [Поголема Трајност] Кабел е издржлив, флексибилни, тенок, и тенок, без сигнал на косата и пренос.Жица тело е мал и лесно да се носат, што е погодно за инженеринг жици во многу сцени.4. [Силна Компатибилност] оптички кабел може да се користи за компјутери, лаптопи, Телевизори, конзоли за игри, сет-топ кутии, проектори, монитори и друга опрема.5. [Широка Примена] На оптички влакна кабел СУМ да СМ може да се користи во безбедност мониторинг, домашно кино, хотели, образование, колеџи, отворено рекламирање, итн.Како да го Користите : Plug и play Specification : Предмет Тип : HD Multimedia Interface Оптички Cable Material : ПВЦ+Metal Colour : Black Transfer Тип : HD Multimedia Interface 2.0 СУМ да DMWire Мерач : Оптички влакна (50/125um multimode влакна)Кабел Должина : Околу. 10m / 33ft OD : Прибл. 4.8 мм / 0.2 in VCSEL : НИ II VIDriver Чип : германски Силикон Line Performance : Поддршка 18 Gbps 4 K/60 HZ(4 : 4 : 4) HDCP2.2 3 D function Applicable Опрема : Компјутери, преносни компјутери, Телевизори, конзоли за игри, сет-топ кутии, проектори, монитори и друга equipment Scope На Примена : Безбедност мониторинг, домашно кино, хотел, образование колеџ, отворено рекламирање, итн.Пакет Листа : 1 x HD Multimedia Interface Оптички Cable1 x Adapter3 x Прашина Маска.

Item Type:
HD Multimedia Interface Optical Cable
Material:
PVC+Metal
Colour:
Black
Transfer Type:
HD Multimedia Interface 2.0 AM to DM
Wire Gauge:
Optical fiber (50/125um multimode fiber)
Cable Length:
Approx. 10m / 33ft
OD:
Approx. 4.8mm / 0.2in
VCSEL:
US II VI
Driver Chip:
German Silicon Line
Performance:
Support 18Gbps 4K/60HZ(4
Applicable Equipment:
Computers, notebooks, TVs, game consoles, set top boxes, projectors, monitors and other equipment
Scope Of Application:
Security monitoring, home theater, hotel, education college, outdoor advertising, etc.
Package List:
1 x HD Multimedia Interface Optical Cable :
1 x Adapter :
3 x Dust Cover :

Вака можеби ќе ви се допадне..