• Свеж
Низ цела Африка Овална Кошница за Чување, Организација или Служат | Голема за Далечински Контролер Меморија или Бебе Пелени и Брише или Порција Леб На Маса, Brown & Бел?
zoom_in

Низ цела Африка Овална Кошница за Чување, Организација или Служат | Голема за Далечински Контролер Меморија или

DEN 960.00

Од стока
check Во продавницата

Рачно изработени.Handwoven со соработка на жените се наоѓа во Уганда.Направени само во етичките, фер трговија на животната средина.ГНЕЗДО уверение за транспарентно, етични, фер плата, работни услови за сите занаетчии.СИТЕ ПРИРОДНИ МАТЕРИЈАЛИ.Користи локално расте треви како што се сисал и слатка трева.Органски бои се користат за боја сисал.ФУНКЦИОНАЛНА.Лесно да се чисти.Безбедно да се користи за складирање печива, овошје, кујнски прибор и како стилски држачот за уметност резерви.Совршен прилог за да го подигнете стил на било трпезарија на маса.АВТЕНТИЧНИ & УНИКАТЕН.Секој ткаени леб кошница е направен од страна на страна со љубов & гордост и може малку да се разликуваат во формата и големината.Околу 7" W x 12" L x 2.5" H. МОЖНОСТ ЗА ПОДДРШКА на Африканските занаетчии.Приходи дава можност за руралните мажи и жени да се поддржи и нивните семејства и да помогне да се подобри своите животи.Секој уметничките поддржува 5.7 издржувани лица и да ги зголеми своите приходи за 600%.Во потрага да се служи во стил или подарок мајка со нешто што таа ќе го користите за години и чувајте се заблагодари за вас?Рачно изработени во Руанда од некои од најпознатите versitle влакна на земјата, овој уникатен овална кошница е одлично за чување, издржување и разговор парче.Тоа е етнички направени и фер трговија.Сите органски влакна, бои и материјали и обновливите извори.

Вака можеби ќе ви се допадне..