• Свеж
GASHER 5PCS Нерѓосувачки Челични Цевки Вклучите, Хексадецимален Брадавица, 1/4-Инчен Женски Цевка x 1/8-Инчен Машки Цевка
zoom_in

GASHER 5PCS Нерѓосувачки Челични Цевки Вклучите, Хексадецимален Брадавица, 1/4-Инчен Женски Цевка x 1/8-Инчен Машки

DEN 366.96

Од стока
check Во продавницата

Големина : 1/8 ИНЧИ Машки NPT X 1/4 ИНЧИ Женски NPT.Материјал : Направен од 304 од не ' рѓосувачки челик, работна температура може да биде од -300°F to392°F. Функција : Хексадецимален черупка за поврзување на две цевки или со различни дијаметри.Пакетот Вклучува : 5 X Редуктор Адаптер.Напомена : NPT Тема Големина е Номинална Цевка Големина, и тоа Не претставува вистински дијаметар.Машки и женски Цевка Коси (NPT) теми за поврзување со Женски навој за цевки.Тешки солидна месинг има силна отпорност на корозија, подебел ѕид се протега на услуга време.Токму бланширан, конци се построги и подлабоко, не е лесно да се лизга, мазна теми ќе се намали отпорот за време на инсталацијата, заштеда на време и подобрување на ефикасноста.Нерѓосувачки челик можат да го издржат до 392°F. УПАТСТВАТА ЗА УПОТРЕБА: NPT теми за поврзување со женски навој за цевки, оваа премија цевка од нерѓосувачки челик вклучите може да се користи за да се поврзете различни цевки, како што се воздухот цевка, гориво цевка, водовод, како и воздухот алатки; тоа исто така може да се користи со масти, горива, ЛП и природен гас, ладење, инструментација и хидраулични системи со низок и среден притисок цевка линија конекции.Машки и женски Цевка Коси (NPT) теми за поврзување со Женски навој за цевки Тешки солидна месинг има силна отпорност на корозија, подебел ѕид се протега на услуга време.Токму бланширан, конци се построги и подлабоко, не е лесно да се лизга, мазна теми ќе се намали отпорот за време на инсталацијата, заштеда на време и подобрување на ефикасноста.Нерѓосувачки челик можат да го издржат до 392°F.

Вака можеби ќе ви се допадне..