• Свеж
Bertech Високи-Температура Kapton Лента, 2 Мили Дебели, 5/16 Инчен x 36 Метри
zoom_in

Bertech Високи-Температура Kapton Лента, 2 Мили Дебели, 5/16 Инчен x 36 Метри

DEN 777.60

Од стока
check Во продавницата

ВИСОКА ТЕМПЕРАТУРА ИЗДРЖЛИВОСТ : Сигурен со уникатна комбинација на електрична, топлинска, хемиски и механички својства кои го издржи екстремни температури на -269°C (-452°F) до 260°C (500°F).ИЗДРЖЛИВ МАТЕРИЈАЛ : Ro HS - и да се ДОСТИГНЕ во согласност снимката е направена со користење мека обвивка од polyimide филм со силиконски лепило кое остава без остатоци.МУЛТИ-ЦЕЛ : да се Користи во 3 D печатење, aerospace собранието, автомобилската објекти, електронски собранието, влакна оптика производство, и соларни панели.ДИМЕНЗИИ : 5/16-инчен-широк и 36-двор-долга лента има 2-мили-дебелина на филмот и 1.5-мили-дебел леплив.БЕЗБЕДНОСТА на ПРВО : Bertech е водечки извор на Електростатско Празнење Производи (ESD), Kapton Ленти, а Прст Cots; ние, исто така, произведува сопствени колекции за да се исполнат нашите клиенти специфични барања.Bertech Kapton Ленти се направени со користење на 2-мили-дебел Kapton филм со 1.5-мили-дебел силикони лепило.Тие се користи во апликации на температури толку ниско, како -269°C (-452°F) и како високо како 260°C (500°F).Тие поседуваат уникатна комбинација на електрична, топлинска, хемиски и механички својства кои го издржи екстремни температури, вибрации, и други тешки опкружувања.Kapton Ленти имаат високо dielectric сила.На силициум лепило заштита остава остатоци.Исто така достапен и на 1-мили и 5-мили дебелини.

Вака можеби ќе ви се допадне..