• Свеж
Blackberry Крива 8310 Отклучен Телефон со GPS, 2MP Камера и Bluetooth - Нема Гаранција - Црвена
zoom_in

Blackberry Крива 8310 Отклучен Телефон со GPS, 2MP Камера и Bluetooth - Нема Гаранција - Црвена

DEN 9599.76

Од стока
check Во продавницата

Оваа отклучен мобилен телефон е компатибилен со GSM оператори како AT&T и T-Mobile.Не сите превозникот карактеристики можат да бидат поддржани.Тоа не ќе работат со CDMA оператори како Verizon Wireless, Alltel и Спринт. НА ПОДГОТВЕНОСТ 2Г GSM : 850 / 900 / 1800 / 1900. QWERTY тастатура, Trackball навигација, Blackberry Мапи, Документ гледачот (Word, Excel, Power Point, PDF), Media player (MP4/WMV/H. 263/H. 264/MP3/WAV/e AAC+/WMA), Организаторот.Камера : 2 MP, 1600x1200 пиксели, LED блиц.Внатрешна Меморија : 64 MB ROM, проширување со Micro SD (4 GB max).Оваа варијанта на Крива додава со поддршка за GPS локација-базирани апликации, но не е поинаку слични на оригиналот 8300 модел.Други карактеристики на овој корисник-ориентирана Black Berry вклучува камера од 2 мегапиксели, музичкиот плеер, стерео Bluetooth, 3.5 mm џек за слушалки, и слот за мемориска картичка.

Вака можеби ќе ви се допадне..