• Свеж
Водоотпорен Туш Покрие Штитови се Тркалаат за Dialysis Порта Picc Линија Градите Катетер PD Перитонеална Dialysis Chemo Порта Цевка за Хранење G-Цевка Пациентот Туш Заштитник, 8x1
zoom_in

Водоотпорен Туш Покрие Штитови се Тркалаат за Dialysis Порта Picc Линија Градите Катетер PD Перитонеална Dialysis

DEN 239.76

Од стока
check Во продавницата

Спецификации : Димензии : (Прибл.Туш Вода Shield PICC Линија Покрие Раната Облекување се Тркалаат, Држи Засеци Сува во Текот на Туш - 8" x 197" (Пакување од 1) Не е Водоотпорен?Не Еластичен?Не се придржуваат до телото?Во текот цени?Конечно - Ќе го најде еден! - Се сретнат најдобрите светски корисна туш рана shield.Веќе не се грижите за вашиот dialysis cathaters или PICC линија добивање навлажни, Hola Здравство ги понудиме најдобрите перитонеална dialysis решение.Лепило држи до кожата добро, но, исто така, е пријател на својата кожа и не остава црвено марки или осип зад себе.Оваа туш покрие shield влага бариера ви овозможува слобода да се тушираат без грижи, држи сè сува и го прави земајќи туш независна активност повторно.Бидете сигурни дека ако имате многу тело косата да се избричат, бидејќи тоа намалува лепливоста.Откако туш guard shield се применува и не е голема работа на чување вода за време на врнежи, не е страшно да се отстрани или. 【Лесно да се Намали & Применуваат 】Ќе добие значителна се тркалаат на овој леплив фластер со мрежа за да се направи полесно за да се намали права линија и може да го намали за било која големина сакате. *Добар бариера за заштита на чувствителната кожа. *Мулти-Цел : специјално дизајниран за да се заштити хируршки рани, додека тие се лекува па пациентот може да туш, исто така се погодни за dialysis порта, PD катетер, Г-цевка цевка за хранење, перитонеална dialysis појас, picc линија туш маска, срцето монитор, хемотерапија, mastectomy, рак на дојка, заштита на рани или дигитална опрема за следење,г-цевка резерви. *Печат областа околу раната значи добивање во водата не ќе го добие влажни *Оваа shield опфаќа вашиот катетер,и го задржува рана сајт чиста и сува, додека за капење. 【Земе Пост Хирургија Туш Безбедно】На picc линија завои опфаќа пост хирургија инцизија кога ќе туш и тоа останува на прилично добар и заштитува катетер од добивање влажни.Ние се надеваме да им помогне на другите на dialysis од страна на олеснување на некои од непријатноста предизвикана од нивната порта.Како dialysis пациентот со катетер појас и не можеше да врнежи за страв од добивање хируршка инцизија сајт влажни која предизвикува инфекција. *Бидете сигурни дека ќе ја одберете големината дека е малку поголем од конкретната област или уредот што бараат покриеност за да се овозможи грешки во поставеност.Вие сте во можност да се земе нормално туш, и ќе ви се допадне дека тоа не се цврсти и се чувствува и функции повеќе како втора кожа. *Hola Здравство ги обезбедува од 12 месеци по-продажбата на услугата, ако имате било какви прашања, ве молиме не двоумете се да контактирате со нас веднаш!Ви даде слобода да се тушираат без грижи и го зграби еден денес! - Без РИЗИК - Кликнете на "Додади во Кошничка" пред да се добие твое сега!.Карактеристики : *Тоа е лесно да го исечете, и сечење линии се супер лесно да се чита.【Dialysis Пациентот Туш Guard】Конечно - Ќе го најде еден! - Се сретнат најдобрите светски корисна туш хируршка рана shield.) 8" x 197" Пакет Листа : 1 x Леплив Фластер Тркалаат Забелешка : *Доколку се чисти и првично на областа околу тоа што ќе се држи многу подобро, бидете сигурни дека ако имате многу тело косата да се избричат, бидејќи тоа намалува лепливоста.Голем водоотпорен туш покрие потребите се изедначи површината да се држиме подобро. *Отпорни на вода и не солза вашата кожа до кога ќе ги отстраните.Оваа расположливиот влага бариера може да се користи секојдневно за капење заштита за да се покријат dialysis порта, градите катетер, рани сајт, PICC линија, chemo порта, цевка за хранење, перитонеална dialysis појас, Г-цевка, mastectomy, било пациент кој има медицински цевки.

Вака можеби ќе ви се допадне..