• Свеж
UpBento Бенто Кутија за Деца на Возраст од 3-8 со Смешни Налепници - Наместете го на 2 Leakproof, Разновиден (4 и 6 Прегради) Бенто Кутии за Деца, Бенто Ручек Кутија за Години | BPA-f
zoom_in

UpBento Бенто Кутија за Деца на Возраст од 3-8 со Смешни Налепници - Наместете го на 2 Leakproof, Разновиден (4

DEN 839.76

Од стока
check Во продавницата

Вашето дете може да го додадете неговото име, животни, овошје и начинот на кој тој сака.На кутии може да содржи до 3 чаши на храна—30–50 % на дневна потрошувачка за деца 3-8.Пред да го знам тоа, ти го изеде целата работа!Децата не се различни.Нашата 4-оддел бенто кутија има 2 чаши во голема оддел—доволно за полно сендвич—и има 2 половина чаша прегради и затворен натопи сад (не за јогурт или сок).Тие се ограничени да 4-5 прегради.Вашата храна ќе остане свеж и нема да се меша во нашата leakproof прегради.Повеќето кутии тесен оброк избори.Децата се привлечени од светла, шарени работи—облека, играчки, па дури и храна.НИЕ СЕ ГРИЖИМЕ ЗА РОДИТЕЛИТЕ. 5 СОВЕТИ како ДА го НАПРАВИ ДЕЦА ЈАДАТ BETTERKids се многу fussy кога станува збор за храна, но, овие совети може да ви помогне да се создаде подобри навики.• Добро балансирана ручеци се од клучно значење.Една кутија на 5 ½ -купот прегради + натопи може да се вклопат виножито на грицки, овошје, зеленчук, и слатки.БЕЗ ОГРАНИЧУВАЊЕ НА ВАШАТА ИМАГИНАЦИЈА.Ние внимателно избрани светли бои за нашите кутии, за да биде привлечна за деца.Можете да го добиете сите со ограничено време $10 попуст за само $39,99. *Додека многу други кутии имаат мало пластични шарки, направивме наш со 301 СВ да се обезбеди кутија ќе трае подолго—180 дена да се гарантира.Јадат иста храна секој ден е досадно, но повеќето бенто кутии на пазарот за деца не ви даде избор. *100 % BPA free и безбедна храна.ПОМОГНЕТЕ ИМ НА ДЕЦАТА ДА БИДАТ СЕБЕ.Тоа е речиси невозможно да престане да јаде откако ќе ја отвори чантата на чипови. Нашиот 6-оддел бенто кутија има 5 половина чаша прегради и натопи сад.Детската исхрана е наука.Нашата 4-оддел кутија има дел е доволно голема за еден сендвич, тестенини, или палачинки & помали прегради за овошје, зеленчук, и натопи. *Внатрешен коцки се машина за миење садови (врвот rack) и микробранова безбедно.9 x 2 и тежина од само 1.

Вака можеби ќе ви се допадне..