• Свеж
BONVERANO Едно Парче Костим за капење за Бебе Девојки UPF50+ Заштита од Сонце Sunsuit
zoom_in

BONVERANO Едно Парче Костим за капење за Бебе Девојки UPF50+ Заштита од Сонце Sunsuit

DEN 479.76

Од стока
check Во продавницата

Одберете Големина за да ги видите политика на враќање за објектот.OEKOTEX-100 Заверена Ткаенини (слободни од штетни хемиски остатоци);Транспарентно Производство.Патент затворање.UPF 50+ Ткаенини Помош Блок 97,5% од УВ Зраци, Влажно или Суво.Патент Гаража и Патент Размавта Штити Деликатна Кожа.Пред и Crotch Целосно Надеж во 100% Полиестер.Одлично за на Плажа, Базен, Boogie Интернат, Водни Паркови, Летен Камп и Каде на Сонце е Потребна Заштита.Најлон/Spandex.Се лизга на Bonverano сите во еден sunsuit,долги ракави или 3/4 ракави sunsuit за максимална заштита.Slop на SPF30+ или повисоко сончање.Шамар на сонцето шапка,секој Bonverano sunsuits вашата нарачка има сонце шапка во пакет.Се заврши за пар заврши околу, очила за сонце.Номинална UPF 50+ (Одлична Заштита).Номинална UPF 30+ (Многу Добра Заштита). 1x едно парче костим за капење. 1x сонцето шапка.Sun Smart совети.Се лизга на Bonverano сите во еден sunsuit,долги ракави или 3/4 ракави sunsuit за макс protection Slop на SPF30+ или повисоко sunscreen Slap на сонцето шапка,секој Bonverano sunsuits вашата нарачка има сонце шапка во package Wrap на еден пар на навиват-околу очила за сонце.Ако текстилни член го носи СТАНДАРД 100 етикета,можете да бидете сигурни дека секоја компонента на овој член, јас.e.секоја нишка, копчето и други додатоци, е тестиран за штетни материи и дека статијата затоа е безопасен за човекови еколошки услови.Сите Bonveranos производи се направени од сонце заштитни ткаенини со Австралија Сонцето Заштитна Облека Стандард AS/NZS 4399,кој го блокира 97,5% од штетните УВ зраци.На UPF Сертификација е Австралиски владата на сертификација кој се користи за идентификација на сонцето заштитна облека.Кога ќе го видите ова UPF50+ замав ознака (види лево) тоа значи дека лабораториско испитување е направено,можете да се чувствуваат сигурни дека вашите деца ќе се заштитени од изгореници и оштетување на кожата.

Вака можеби ќе ви се допадне..