• Свеж
Косата со Крпа и Завиткајте Луксузни Анти-Frizz Брзо-Сува Коса-Сушење Turban, Ултра Меки и Брзо Сушење на Абсорбента Микрофибер Бања Коса Капа за Сите Типови Коса, Симпат?
zoom_in

Косата со Крпа и Завиткајте Луксузни Анти-Frizz Брзо-Сува Коса-Сушење Turban, Ултра Меки и Брзо Сушење на Абсорбента

DEN 2126.40

Од стока
check Во продавницата

Пресврт на крпа на круната на главата и да се обезбеди од страна на tucking на завршува во тилот на вратот и да добиете на вашиот ден, додека вашата коса е сушење!Се грижи Инструкциите Користејќи благ течен детергент.Не користите кајгана.НАМАЛУВАЊЕ на FRIZZ : Модерна & класичен микрофибер крпи дизајн за коса не бара никакви триење за да се отстрани вишокот на вода од косата.Пресврт на крпа до тесна, но се уште удобно.Тоа е Gentlest Начин да се Исуши на Вашата Коса со Користење на удар фен секое утро да се дојде до сите дека водата на корени предмети вашата коса да топлина која ќе го оштети вашиот кутикулите со текот на времето.На микрофибер косата со крпа и завиткајте помага да придонесе за сјајна коса со отстранување колку влага што е можно, па ќе се намали вашиот удар-сушење време на половина.За hands-free сушење коса : Флип над главата и место на крпа на задниот дел од главата.можете да го носат овие коса сушење пешкири насекаде и да одите.Плус, нема тешки пешкир на главата значи дека нема вратот болка или протегаат под неговата тежина. Се наведнуваат во половината и флип вашата коса одново и ставање на крпа хоризонтално во тилот на вашиот врат.Ова значи дека тоа ќе работи побрзо и поефикасно да се исуши надвор, и тоа ќе остане свежа подолго, бидејќи тоа се суши надвор брзо.Совршен за салата, патуваат, плажа екскурзии, спортски, Јога, кампување, на отворено, дома, хотели, базен партии и професионални коса салон за употреба!Тие се, исто така, совршен подарок за вашата девојка, мајка, сестра, наставник, dorm цимер.Повод Совршен за спортски сали, спортски, Јога, патуваат, кампување, дома, на отворено, хотели, базен партии, и коса салон.Нашата премиум крпа косата, завиткајте нема да се деформира по машина за миење или рака мие поради нашите надгради шиење процес.Сигурно во место со tucking краевите под тилот на вратот.Како да го користите : Нежно scrunch или да се притисне за да се отстрани вишокот на вода.Оставете за 10-20 минути, додека влажна.Вашите раце да останат слободни и може да се движи за вашиот утро и нега на коса рутински без прекин.Можете да направите многу работи со косата со крпа и завиткајте, како make up, бања, направи маска.Сува веднаш на ниска топлина или едноставно да се исуши.Нашата коса крпи ви овозможи да ја заврши вашата коса удобно и да се спречи frizzy коса или подели завршува и имајте коса оригинални мека, мазна и сјајна!Се применуваат коса масло, навлажнувачки средството за смекнување на косата, шминка, коса маска и повеќе.Триење на косата енергично со бања пешкир штети насоки и промовира frizz.ИСУШЕТЕ ја КОСАТА ПОБРЗО : Нашата микрофибер косата со крпа се направени од супер абсорбента микрофибер ткаенина која е многу мека на допир, супер абсорбента и брзо сушење, заштеда на време, сушење тоа природно, заштита на вашата коса од електрични фен штета.Не постојат readjustments и не пропаѓање.Не се фаќа.Удобен Не треба да се грижите за тоа да падне, кога сте на туш.ТРАЈНИ И ЛЕСНИ ДА се ГРИЖИ : зајакнатата ивица не е лесно да попуштат.Како да се Користи 1. 26 x 10 инчи кадифен коса крпи се одлични за сите типови на коса, без оглед на долг, краток, кадрави, рамна, обемна или бојосана,супер - права коса, итн.

Вака можеби ќе ви се допадне..