• Свеж
Батеријата Тестер, Водоотпорен LCD Капацитетот на Батеријата Напон се Следи Показател Показател за Автомобил Мобилни Мотор за Интуитивно Разбирање на Капацитетот ?
zoom_in

Батеријата Тестер, Водоотпорен LCD Капацитетот на Батеријата Напон се Следи Показател Показател за Автомобил Мобилни

DEN 1980.00

Од стока
check Во продавницата

ПВЦ фолија на површината, водоотпорен и може да се користат со доверба.Опремени со прекинувач, на екранот може да биде исклучена, и нема моќ ќе се консумира.Точно се прикаже процентот на капацитетот на батеријата и напон, интуитивно разбирање на капацитетот на батеријата статус.Едноставно и ефикасно прилагодување, трае само неколку секунди да се постави.Усвојување на високо спецификација занает, цврсти и издржливи да ја користите. 1. Едноставно и ефикасно прилагодување, трае само неколку секунди да се постави.2. Опремени со прекинувач, на екранот може да биде исклучена, и нема моќ ќе се консумира.3. Точно се прикаже процентот на капацитетот на батеријата и напон, интуитивно разбирање на капацитетот на батеријата статус.4. ПВЦ фолија на површината, водоотпорен и може да се користат со доверба.5. Усвојување на високо спецификација занает, цврсти и издржливи да ја користите.

Condition:
100% Brand New
Item Type:
Electricity Display
Material:
PCB/HTN
Optional Light Color:
Blue, Green, White
Display Range:
8-100V
Compatible Battery:
Lead-acid battery, lithium battery, lithium iron battery (can be set up by yourself)
Applicable Voltage:
12-84V
Operating Temperature:
-10~50℃
Size:
Approx. 6.1x 3.3 x 1.3cm / 2.4 x 1.3 x 0.5inch
Weight:
Approx. 20g
Package List:
1 x Display :
1 x Connecting Line :

Вака можеби ќе ви се допадне..