• Свеж
Те Сакам Повеќе Матрицата Трајни & Обновливи Ѕид Образец Знак Матрицата за Сликарство Ѕид, Подови, DIY Дома Декор, Цртање Уметност, Cookie Матрицата
zoom_in

Те Сакам Повеќе Матрицата Трајни & Обновливи Ѕид Образец Знак Матрицата за Сликарство Ѕид, Подови, DIY Дома Декор,

DEN 579.60

Од стока
check Во продавницата

Те Сакам Повеќе матрицата (знак), 4"x18" се направени на ПЕТ пластика и усвојување на ласерско сечење, обезбеди рабови се мазни и јасно, сигурен и издржлив за да го користите, обновливи и перат материјал ќе ви послужи за долго време, можете да користите сапун и вода да се измијат од нив директно.ВАЖНИЧА ВАШИОТ DIY УМЕТНОСТ и ЗАНАЕТ на вашето Семејство и Пријатели - Реконструирам Ѕид, Плочка, Таванот, Мебел, Креирате Домашна Décor Парче, Бележник вашите спомени, ги Красат Колачи, Боја Т Кошули, Поминуваат креативни време со Децата или Подароци во Стил и повеќе.ИЗБЕРЕТЕ го ВАШИОТ НАЈДОБАР ПОДАРОК – Сликарство Stencils се Најдобриот Подарок, можете да ги дадете себе си или на другите Crafter / DIY Љубовник.Особено кога тоа е Премиум Квалитет на Ласерски сече Stencils кои се Обновливи и Безбедна Храна.Дебелина : 0.25 mm (10 мили).Издржливи и обновливи – Нашите Stencils се направени од обновливи полиестер филм со добра флексибилност и издржливост, Тоа може да се користи постојано после миење и е лесен за чување.Широка употреба : нашиот ѕид матрицата шаблон има различни апликација, соодветни за штици, прозорци, врати, ѕидови, подарок кутии, scrapbooks, честитки, чаши, облека, тетратки, огласна табла, кабинети, подови и така натаму, го користите да се создаде исклучителна работи.Произведено во САД. "Јас Те Сакам Повеќе Матрицата 4"x18" Издржливи и Обновливи на Располагање е нашата обновливи Те Сакам Повеќе матрицата дефиниција на 10 мили Mylar.Материјалот е неверојатно издржливи и совршен за повеќе намени.Нашите stencils се ласерски сече во САД и се испраќаат од нашата продавница во Флорида.Ние ги користиме на CO2 ласер машина со оптималните подесувања за да се создаде совршена матрицата Mylar матрицата.Ние нудиме повеќе големини и двете мали и големи.Големината : Нашата stencils големини врз основа на лист големина.Ние ја напушти околу .75 инчен граница околу графички што го прави толку голема што е можно за листот оставајќи доволно маскирање соба.Нашите Материјали : Нашата stencils се ласерски сече на 10 Мили дебели службен Mylar; пластични како материјал што се издржливи сепак флексибилен.Mylar е храната на безбедни и ќе трае за многу намени ако се грижеше за правилно.Сите материјални извори во САД, а потоа се сече на Stencils Светот, во сончеви Флорида.Ние ги користиме само најдобрите материјали..оти ние сме малку опседнати со stencils.Заедничка Употреба : Овие stencils се совршени за DIY занаети, мебел, ткаенини, ѕидови, креда сликарство, стакло гравирање, печење, сигнализацијата, и само за ништо боја ќе се држиме до.Кои сме ние : Во Stencils Светот имаме длабоко страст и почитување на матрицата форма на уметност и ние да одбие да се постигне компромис на квалитетот на нашите stencils за било каква причина.За таа цел, ние дизајн, производство, увид, и бродот секој матрицата ние продаваме самите себе, директно од САД.Ние дури и рака спреј секој од нашите пакети со матрицата на нашето лого додавање дополнителен бит на љубовта кон секој ред.".

Вака можеби ќе ви се допадне..