• Свеж
ppqq 2 ПАРЧИЊА FKM FPM FR Масло Отпорни на Флуор Гума Скелет Нафта Печат Внатрешна 14 15mm HGL-A (Големина : 15X24X4)
zoom_in

ppqq 2 ПАРЧИЊА FKM FPM FR Масло Отпорни на Флуор Гума Скелет Нафта Печат Внатрешна 14 15mm HGL-A (Големина : 15X24X4)

DEN 256.80

Од стока
check Во продавницата

Пакет се вклучени : 2 парчиња Нафта Печат.Тип : 14 X35 X10 , 14 X40 X7 , 15 X23 X7 , 15 X24 X4 , 15 X24 X5 , 15 X25 X5 , 15 X25 X7 , 15 X25 X8mm.Fluorocarbon скелет нафта печат е идеална запечатување производ за авионска, автомобилска, металургија, рударство, хидраулични машини, храна машини.На флуор гума скелет нафта печат има карактеристики на низок коефициент на триење, ниска вратило носат и добра сува отпорност на абење.На флуор гума скелет нафта печат, исто така, има карактеристики на добар температура отпор.На флуор гума скелет нафта печат може да се работи за долго време во опсег на -120 ~ + 250 ;.Fluorocarbon скелет нафта печат е идеална запечатување производ за авионска, автомобилска, металургија, рударство, хидраулични машини, храна машини.На флуор гума скелет нафта печат има карактеристики на низок коефициент на триење, ниска вратило носат и добра сува отпорност на абење.На флуор гума скелет нафта печат, исто така, има карактеристики на добар температура отпор.На флуор гума скелет нафта печат може да се работи за долго време во опсег на -120 ~ + 250 ;Овозможи 0.5 mm runout на крајот површина;Површина за контакт со окното за да се обезбеди затворање ефект;На флуор гума скелет нафта печат има долг животен век, кој може да достигне 400,000 километри (автомобилската апликации);И флуор гума скелет нафта печат целосна PTFE нафта печат може да се користи за долго време во различни медиуми.

Вака можеби ќе ви се допадне..