• Свеж
LEFTEK Аналогни PTZ Камера Отворено Мини RS485 HD 1080P 4X Зум AHD/TVI/CVI/CVBS Коаксијален за Контрола на системи за видео надзор Камера со 65ft Ноќ Визија IP66 Водоотпорен Анти-Експлози?
zoom_in

LEFTEK Аналогни PTZ Камера Отворено Мини RS485 HD 1080P 4X Зум AHD/TVI/CVI/CVBS Коаксијален за Контрола на системи

DEN 4799.76

Од стока
check Во продавницата

Аналогни PTZ Камера Отворено Целосна Функција-куполата камера Поддршка AHD/TVI/CVI/CVBS 4 во 1 излез, Коаксијален Кабел Контрола, Далечински Пан/Навалите,1080 P HD,IR-НАМАЛУВАЊЕ,16 Претходно, Ноќ Визија,4x Оптички Зум,IP66 водоотпорен и RS485 Кабел контрола.PTZ Аналогна Камера Целосна Покриеност-безбедносната камера нуди хоризонтална ротација 355 ° постојана ротација со пан брзина од 0 °/s-25°/s,Вертикална 0-90°со тилт брзина од 0 °/s-20°/s и автоматско друга функција која нема слепи заштита.AHD Камера Водоотпорен и Метална Конструкција-надзор камерата е направен од анти-експлозија транспарентна купола маска, метал на цилиндар, PVU врз основа и водоотпорен прстен помеѓу направи камерата здрав и цврст.PTZ Аналогни Купола Камера Plug and Play-На LEFTEK PTZ камерата е лесно да се поврзете.Само вклучете го НАТОПИ се префрлат на соодветниот формат(AHD/TVI/CVI/CVBS) и поврзете се на вашата DVR и тоа функционира.Камерата поддршка Коаксијален кабел контрола од страна на вашиот DVR RS485 или контрола од страна на екстра RS485 тастатура.Таа не поддржува COAX за HD-CVI foramt, ве молиме да користите RS485 тастатурата за да го контролираат камерата.LEFTEK поддршка од 30 дена пари назад.Ве молиме бидете сигурни дека вашата DVR поддршка на еден од четири формат(AHD/TVI/CVI/CVBS) и го постави на релевантни формат и се работи за слика.Тогаш можете да ја користите BNC кабел за да го контролираат или RS485 за да се контролира.Добредојдовте да контактирате со нас за повеќе техничка помош.LEFTEK Аналогни PTZ Камера Отворено Камера доаѓа заедно со практични карактеристики и одлично компатибилност.Тоа може да се широко се користи во широк спектар следи област како река, шума, highroad, железничката пруга, аеродром, пристаниште, масло поле, sentry, пјаца парк, сценско зона, улица, станица, местото на нејзиното одржување, парцели во околината и др.Карактеристики : Отворено Инфраред PTZ 2.0 ПРАТЕНИК Sony Image Sensor 1080 P Full HD Реално Време Видео во 25fps HD-CVI HD-TVI AHD CVBS Сите во 1 2.8-12 мм Леќа, 4 X Оптички Зум 65ft на инфраред ноќ визија 360° Постојана ротација со авто-флип-IR-намалување на филтер (МЦП) RS485 приклучок за Pelco-D и Pelco-СТР IP66 водоотпорна оценка за употреба на отворено BNC Видео излез Пакет Димензија : 5.8 x 5.8 x 5.4 инчи Тежина 0.5 KG Она што се Вклучени : 1x Купола Камера 1x Упатство 1x Метал основна Плоча.

Вака можеби ќе ви се допадне..