• Свеж
Simayixx Забен Конец Заб за Нега на Забите Чистење Забен Алатки 3pcs Нерѓосувачки Челик Забната Хигиена Комплет Заб Заб Scraper Сонда Пинцети Алатка Забниот Конец го Зема(цр
zoom_in

Simayixx Забен Конец Заб за Нега на Забите Чистење Забен Алатки 3pcs Нерѓосувачки Челик Забната Хигиена Комплет

DEN 209.52

Од стока
check Во продавницата

ОСНОВНИ ЗАБ ГРИЖА ИНСТРУМЕНТИ - Овој Заб scraper поставите доаѓа со забен камен scraper и Забот сонда.Користење на Стоматолошки Должност Хигиена Комплет редовно можат да се спречи ingrowth на плак и забен камен.ПРЕНОСНИ СЛУЧАЈ ЗА ЛЕСНО СКЛАДИРАЊЕ - Доаѓа со трајни за чување да се чува вашите заби дамки смена комплет организиран и чиста.Со дополнителната премија устата огледало, можете да го користите индиректни визија за лоцирање на секој тесни инчен во вашата уста.И Распоред на најмалку два пати годишно посети до вашиот стоматолог за професионално чистење и стоматолошки прегледи.ПЛАК И забен камен СМЕНА - Плоча е составена од невидливи масите на штетни бактерии кои живеат во устата и се држи до заби, заедно со непцето.Целосно sterilizable.Добро за отстранување на тешка орален дамки од храна остатоци, tartars помеѓу забите и непцата.Посветен на квалитетот и стилот, сите алатки се произведени со користење на највисок квалитет на хируршки рѓа-слободни од не ' рѓосувачки челик.ПРЕДНОСТИ во однос на КОНВЕНЦИОНАЛНИТЕ ЗАБ ГРИЖА - Тоа не бара пасти за заби или миење на устата.Забен камен е calcified или стврднат плакета дека придава на емајлот на забите и под непцето.Заб за Нега на Забите Чистење 4pcs Нерѓосувачки Челик Забната Хигиена Комплет Заб Заб Scraper Сонда Пинцети Алатка Featrues : ЛЕСЕН ЗА УПОТРЕБА - Дизајнирани во различни агли и остри форми, Заб ги собереш орална нега за полнење може да ви помогне точно да се дефинира што недостасува во вашиот секојдневно четкање и чистење со забен конец.ОСНОВНА ГРИЖА за ЗАБИТЕ ИНСТРУМЕНТИ - Отстранување на забниот камен и дамка обично се бара да ја посетите вашиот стоматолог или стоматолошки добра хигиена со цел.Во исто време, да ги задржи вашите раце стабилна за да се избегне повреда на себе.ДОБИЕТЕ ЕКСТРА ДЛАБОКО ЧИСТЕЊЕ - Со користење на Забот со цел да се изгради-up плакета, заб почиста алатки може да помогне во намалување на устата мирис и да ја задржите вашите заби, чистење и освежување.ПАКЕТ ВКЛУЧУВА : 4 PC Забната Хигиена.Други видови на забниот камен може да предизвика заболување на непцата.Некои видови на забниот камен може да предизвика расипување на забите & кариес.Дополнителни Совети за Лош Здив : Исплакнете ја и употребата на интерденталните четки редовно - да Користите јазик scraper да се чисти вашиот јазик.Белење на заби и свеж здив ќе ти насмевка со повеќе самодоверба.треба да се обрне внимание на работата во процесот на домашна употреба.Расипување на забите и заболување на непцата, исто така може да предизвика halitosis (Лош Здив).Тоа е подобро да имаме повеќе стручна помош.Сепак, можете да ги отстраните сами дома со природни лекови и основни стоматолошки инструменти.Тесни дизајн складирање случај не може да алатки од лизгање лесно, и ги споделите со вашите алатки од тоа да биде изгребани на сите времиња.Топло напомена : Овој производ е релативно посочи.ВИСОК КВАЛИТЕТ, од НЕРЃОСУВАЧКИ ЧЕЛИК И АНТИ- 'РЃА - Овие професионални Заб алатки се направени од високо квалитетни нерѓосувачки челик со полирање заврши, трајни и' рѓа-доказ, лесно да се чисти и да го Користите.СПРЕЧУВАЊЕ на УСТАТА МИРИС Кога плоча останува меѓу забите, тоа може да создаде фаул мирис.ЗОШТО ЧЕТКАЊЕ на ЗАБИТЕ НЕ Е ДОВОЛНО - четката за заби е дизајниран да се исчисти видливи само забната површина во вашата уста.Се обрне внимание на големината на производот кога се користи тоа.На забен камен scraper може да го запре тврдоглав tartars.Стоматолошки Должност алатки за ефикасно да ви помогне да се посочи места каде што недостасува во вашиот секојдневно четкање и чистење со забен конец.

Вака можеби ќе ви се допадне..