• Свеж
EXCEART 6PCS Маслото Платно Протегала Платно Одбор Сликарство Платно Панел Памук Уметност Платно за ликовна Уметност Акрилик Фрлаат маслени Бои
zoom_in

EXCEART 6PCS Маслото Платно Протегала Платно Одбор Сликарство Платно Панел Памук Уметност Платно за ликовна Уметност

DEN 520.56

Од стока
check Во продавницата

Овие панели може да се користи во различни медиуми, од масло и акрил да gouache и tempera.Тоа е многу погоден за уметници или аматери да се сликам надвор, и слободно да ги користат своите таленти.Ова е одличен начин да се стимулира креативност со свежи бели платна.Платно панели се направени од високо квалитетни материјали, па четка може да се лизга по нив, што сликарство лесно.Тоа е исто така погоден за семејствата, училиштата и уметнички галерии.Опис Тоа е изработени од памук, лен и дрво, издржливи и безбедни за употреба.Тоа е многу погоден за уметници или аматери да се сликам надвор, и слободно да ги користат своите таленти.Тоа е исто така погоден за семејствата, училиштата и уметнички галерии.Купи тоа сега да ја напушти својата креативна работа.Карактеристики - Боја : Бела.- Материјал : Дрво, памук и лен.Пакет, Вклучувајќи 6 x Сликарство Платно.

Вака можеби ќе ви се допадне..