• Свеж
157 EPDM О-Прстен 70A Брегот Црна, Фунта Печат (Пакување од 10)
zoom_in

157 EPDM О-Прстен 70A Брегот Црна, Фунта Печат (Пакување од 10)

DEN 302.64

Од стока
check Во продавницата

Направени на етилен пропилен диен мономер (EPDM) гума за употреба со различни хемикалии и околини и има durometer (цврстина) на 70 A.За употреба кај широк температура се движат од -67 степени F (-55 степени C) да 257 степени F (125 степени C).Ги исполнува стандардите дефинирани од страна на Воздушната Стандард AS568 A.Изработени од Црна EPDM, има durometer на 70 A, прстени имаат кружен пресек и може да се користи низ широк температура се движат од -67 степени F (-55 степени C) да 257 степени F (125 степени C).Етилен пропилен диен мономер (EPDM) се компатибилни за употреба со вода и пареа, силиконското масло и маснотии, поларните растворувачи (алкохоли), киселини, гликол-базирани кочница течности, озон, и атмосферски.Тоа е подложен на многу масла, бензин, и растворувачи.Овој материјал ги исполнува ASTM Меѓународните стандарди.На durometer цврстина на овој EPDM О-Прстен е 70 A.Durometers мерење на цврстината на материјалот и неговата отпорност на постојан вовлекување.Повисок durometer вредност укажува на поголема отпорност на вовлекување.На скала од 0 до 100, во вредност од 0 укажува на тоа дека примерокот беше целосно навлезе, додека вредноста од 100 не покажува вовлекување во примерокот.Писмото следниве бројот идентификува брегот скала, кој е или брегот на Една или D. Брегот На се користи за гума, додека брегот D се користи за потешко пластика.O-прстени обезбеди притисок и течност печат помеѓу cylindrically облик, се преклопуваат, за парење површини и најчесто се гледа во мотори, чешми, прирабници, вентили, и разни цилиндри.Тие се кружни во форма, со кружен пресек, и дупка во центарот, слични на doughnut.O-прстени се достапни во различни AS568 A цртичка големини, како и Метрички големини.О-прстен големина е дефинирано од страна на внатрешноста дијаметар (ID), надворешен дијаметар (OD), и крос-пресек (КС) дијаметар.

Вака можеби ќе ви се допадне..