• Свеж
Furhaven Водоотпорен Не се Лизга Quilted Twill Душек и Дневна Соба Милениче Мебел Покритие Ќебе
zoom_in

Furhaven Водоотпорен Не се Лизга Quilted Twill Душек и Дневна Соба Милениче Мебел Покритие Ќебе

DEN 1247.76

Од стока
check Во продавницата

МЕБЕЛ ЗАШТИТА : мебел кревет заштитник обезбедува ќебе-стил заштита покривање на дневна соба и патио седишта, како и душеци на соодветните големини (кралот, кралицата, целосна и кралицата).ВОДООТПОРЕН : ќебе мебел покритие карактеристики 100% водоотпорни мембрана core слоевит помеѓу бранеа quilted надворешноста со дамка - и водоотпорен слој, кој ги зголемува заштитата против spills и несреќи.ПОВЕЌЕНАМЕНСКИ : ќебе покрие заштитник може да се користи во автомобили, како што се предните седишта, задното седиште, кофа (еден) седишта, како и карго област; тоа исто така може да се користи на отворено како пикник ќебе.НЕ се ЛИЗГА БАЗА : За вашето домашно милениче безбедност, на долната страна на ќебе заштитник доаѓа опремен со не-пропадна кутре-шепа силикони dotting да го чува од лизгање на мазни површини.ДЕТАЛИ за ПРОИЗВОДОТ : Нил Сина; Големи или Кралица (Кревет Големина), 86" x 82" x 0.25".ДОСТАПНИ ВАРИЈАНТИ : мебел заштитник доаѓа во Brownstone, Сива, и Нил Сина; тоа е, исто така, се достапни во Мали (Близнак големина), Средна (Целосна големина), Големи (Кралицата големина), и Џамбо (Цар големина).ЛЕСНО НЕГА : мебел заштитник е направен од лесен за чистење за ваша погодност; за повеќе специфични инструкции за чистење, ве молиме обратете се до висат ознака и/или цвест етикета (ако е применливо).КЛИЕНТИТЕ УВЕРУВАЊЕ : производот доаѓа со 90 ден ограничен опфат против материјал дефекти и, исто така може да се квалификуваат за нашите 60-ден Грижете се-Бесплатна Програма; ограничувања се применуваат : купува од неовластен 3-партиски препродавачи може да не бидат опфатени со Furhaven.За оние луѓе кои едноставно не можат да се каже "не" на симпатична миленичиња (ака кревет свињи), на Furhaven Водоотпорен Не-Пропадна Мебел & Кревет Ќебе Покрие Заштитник е решение.Големина целосно да ги покрие стандардна големина душеци, овој атрактивен ватенка има водоотпорен core кој ги штити мебел и постелнина од крзно, нечистотија, spills и течности.Бранеа полиестер спиење површината е мека на шепи и noses.Симпатична "шепа" не-пропадна поддршка помага ќебе за да остане во место на било која површина.Совршен за заштита на кревети и душеци или притискам на каучот со вашиот омилен furball.Исто така одлична за преземање заедно на излети, во автомобил или на кампување!Машина перат.

Вака можеби ќе ви се допадне..