• Свеж
Primeware Заштитна Обновливи Лицето Маска 2 Слоеви Крпа Маска (Пакување од 2) (Портокалова)
zoom_in

Primeware Заштитна Обновливи Лицето Маска 2 Слоеви Крпа Маска (Пакување од 2) (Портокалова)

DEN 270.96

Од стока
check Во продавницата

Премиум Квалитет : Направен од висок квалитет на полиестер.Меки и удобни за носење на твоето лице и многу лесно да се здив.Тоа дефинитивно нема да предизвикаат непријатност.Перформанси : Многу Мека, Дише, Перат, Еластична Earloop.Мулти Цел : Овој, те штити од дишење во прав, нечистотија и поленот да стражари против синус поврзани со прашања може да имате.Можете да пешачење, велосипед, крстоносните, или бутване во прашливи или загадени области, без грижи.Луѓето кои имале интензивни третмани на кожата, исто така може да го носат овој мека лицето маска за да се заштити кожата од сонце и ветер.Тоа може да се носи за заштита од студено време и снег.Се мијат И се Носат : Оваа анти прашина лицето маска може да се мијат брзо или со рака или со машина.Ова платно лицето маска е загарантирана да остане комфорни и издржливи после секое миење и може да трае многу долго време.За општа употреба, маска изградени со два слоја на дише ткаенина за да се заштитат себе си и другите во удобност и стил.Две еластична бендови на страни.Изработени од 100% полиестер.Машина-перат и водоотпорен.Поради природата на миење, секое парче е оригинално и ќе се разликуваат малку од објектот на сликата.Носат маски е нашата заедничка одговорност е да ги заштити едни со други и да се намали заедница пренос.Ајде да се покаже поддршка за оние борба против оваа криза на предната линии. *Ве молиме да се разбере дека оваа маска не е замена за медицински степен на Лична Заштитна Опрема, и не е наменет да ги замени со други препорачува мерки за да се спречи заедница ширењето на COVID-19. Ве молиме продолжете да се практикуваат социјално дистанцирање, миење на раце и да се воздржат од допира вашето лице.

Вака можеби ќе ви се допадне..