• Свеж
Stronghero3D PETG 3D Печатач со Вжарено 1.75 mm,Сина/Виолетова,Сјајот Пенливо, Огледало Хром,Прецизност +/- 0.05 mm нето Тежина 1 кг за Ender3 Cr10
zoom_in

Stronghero3D PETG 3D Печатач со Вжарено 1.75 mm,Сина/Виолетова,Сјајот Пенливо, Огледало Хром,Прецизност +/- 0.05

DEN 647.76

Од стока
check Во продавницата

PETG филамент 1.75 mm, козметички одделение сенката за очи и ноктите слој прав infill, многу убав,го прават тоа многу блескаво сјајна.Компатибилен многу 3d печатари.Предлагам млазницата temp 220-230 степен, брзина 23-35mm/s, стакло plaform со солидна лепак, топлина кревет 70-80 degreestable дијаметар ,нема меурчиња,џем-free систем за контрола,направи печатење на сите проблеми.Мазна печатење,подобро печатење на површината, светла и сјајна.Подобро слоеви сврзување, и лесен за поддршка на отстранување.PETG филамент 1.75 mm, petg сина и petg виолетова, со пенливи сјај на површината.

Вака можеби ќе ви се допадне..