• Свеж
Lincheng Pendent Светла во Кујната Островот LED Лустерот Тела Тифани Стил Pendant Светлина 1 Светлината 12 Широк Обоено Стакло Абажур Виси Светилка за Кујнски Остров трпезарија
zoom_in

Lincheng Pendent Светла во Кујната Островот LED Лустерот Тела Тифани Стил Pendant Светлина 1 Светлината 12 Широк

DEN 8639.76

Од стока
check Во продавницата

✦Pendant Светилка : Ова pendant светилка е рачно изработени од страна на квалификувани занаетчии; На абажур се направени од обоено стакло, ќе ви нуди подобро чувство на живот. ✦Сенка Ширина : 12" (30 см),Должина на кабелот : 39" (100 cm), Прилагодливи.Материјал : Уметност Стакло+Метал, Тоа е силен и издржлив.Отпорност на корозија, сигурен, практичен. ✦Овој креативен дизајн на висок квалитет Pendant Светлина не само осветлување ефект, но исто така добар декоративен ефект.Тоа е совршен за трпезарија / дневна соба / хотелот / ресторан / бар / балкон и така натаму. ✦Сијалица Тип : LED/Блескаво/Флуоресцентно, Крушка База : E26/E27, Број На Светилки : 1, answer : ___________________________ Note : Сијалица Не се Вклучени.Wattage По Сијалица : 31-40 W. ✦Детали : Овој обоени стакло производ е заштитен со минерални масла, за време на процесот.Вграден-во safety пакет со специјална пена и се сече на светилка форма за да се обезбеди безбедно и беспрекорна состојба.LED Лустерот Тела Тифани Стил Pendant Светлина 1 Светлината 12" Широк Обоено Стакло Абажур Виси Светилка за Кујнски Остров Јадење Room Specifications Light Information Category : Pendant Светлина / Виси Light Usage : Затворен Осветлување, Спална соба, Дневна Соба, трпезарија, Бар, Хотел, Кафе, Продавница, Ресторан, Коридор ..Стил : Тифани / Едноставен / Creative Dimensions Shade Ширина : 12" (30 cm)Синџир/кабелот Должина : 39" (100 cm)Синџир/кабелот Прилагодливи Или Не : Синџир/Кабелот Adjustable Shipping Тежина : 3 KGBulb Information Bulb Тип : LED/Блескаво/Fluorescent Bulb База : E26/E27 Number На Светла : 1 Сијалица Вклучени Или Не : Сијалица Не Included Wattage По Сијалица : 31-40 WVoltage : AC110-120 VMaterial : Метал + Glass Finishes : Бронзени Finish Suggestion : 1. За безбедна и сигурна инсталација, ве молиме да се осигурате дека електрична кутија на која ова тела ќе бидат монтирани е правилно спроведен на структурните член на зградата.2. Сите жици се поврзани.Кога распакување, да се биде внимателен да не се повлече со жици како лоша конекција може да резултат.3. Не поврзувајте електрична енергија до вашите тела е целосно состави.4. За да го намалите ризикот од пожар, електричен шок или лична повреда, секогаш исклучете ги и отстранете тела и оставете ја да се излади пред замена на сијалица.5. Не допирајте сијалицата кога тела е вклучен или погледнете директно на запали сијалица.Чувајте запаливи материјали далеку од запали сијалица.Добредојдовте да ја посетите нашата продавница и купи нашите специјални дизајнирани и добар квалитет на производите.Ако имате било какви прашања во врска со нашите производи и услуги, ве молиме да бидат слободни да контакт и ние секогаш ќе биде тука да им помогне.

Вака можеби ќе ви се допадне..