• Свеж
Косата со Крпа и Завиткајте Луксузни Анти-Frizz Брзо-Сува Коса-Сушење Turban, Ултра Меки и Брзо Сушење на Абсорбента Микрофибер Бања Коса Капа за Сите Типови Коса, Цртан ф
zoom_in

Косата со Крпа и Завиткајте Луксузни Анти-Frizz Брзо-Сува Коса-Сушење Turban, Ултра Меки и Брзо Сушење на Абсорбента

DEN 1104.00

Од стока
check Во продавницата

Се наведнуваат во половината и флип вашата коса одново и ставање на крпа хоризонтално во тилот на вашиот врат.Пресврт на крпа до тесна, но се уште удобно.НАМАЛУВАЊЕ на FRIZZ : Модерна & класичен микрофибер крпи дизајн за коса не бара никакви триење за да се отстрани вишокот на вода од косата.Не се фаќа.Тоа е Gentlest Начин да се Исуши на Вашата Коса со Користење на удар фен секое утро да се дојде до сите дека водата на корени предмети вашата коса да топлина која ќе го оштети вашиот кутикулите со текот на времето.Не постојат readjustments и не пропаѓање.Сува веднаш на ниска топлина или едноставно да се исуши.Совршен за салата, патуваат, плажа екскурзии, спортски, Јога, кампување, на отворено, дома, хотели, базен партии и професионални коса салон за употреба!Тие се, исто така, совршен подарок за вашата девојка, мајка, сестра, наставник, dorm цимер.Повод Совршен за спортски сали, спортски, Јога, патуваат, кампување, дома, на отворено, хотели, базен партии, и коса салон.Како да се Користи 1.Ова значи дека тоа ќе работи побрзо и поефикасно да се исуши надвор, и тоа ќе остане свежа подолго, бидејќи тоа се суши надвор брзо.Како да го користите : Нежно scrunch или да се притисне за да се отстрани вишокот на вода.Не користите кајгана.Нашата премиум крпа косата, завиткајте нема да се деформира по машина за миење или рака мие поради нашите надгради шиење процес.Особено за луѓето кои ја мијат косата секој ден и да се обиде да се користи фен помалку често, ова е совршен производ да им помогне на косата сува природно и го намалува frizz.Микрофибер Коса Крпи, Супер Абсорбента, Мека и Удобна, лесна Тежина и Лесен за да го Заврши Материјал : Микрофибер Материјал Целна Публика : унисекс деца или возрасни Дизајн : secure копчето од редовните крпа за Миење метод : машинско-перат Нема Повеќе Вратот Вирус Нема повеќе вратот вирус од користење тешки, обемни, бања крпи и нема повеќе прилагодување или rewrapping.На микрофибер косата со крпа не треба да се фаќа, присилува, да се пријавите на топлина, или вршење на било која друга груби дневен ритуал кој придонесува за кршење.Удобен Не треба да се грижите за тоа да падне, кога сте на туш. 26 x 10 инчи кадифен коса крпи се одлични за сите типови на коса, без оглед на долг, краток, кадрави, рамна, обемна или бојосана,супер - права коса, итн.Плус, нема тешки пешкир на главата значи дека нема вратот болка или протегаат под неговата тежина.Оставете за 10-20 минути, додека влажна.Ќе Каже Збогум на Бришење После миење на вашата коса, да ја заврши во Микрофибер Косата со Крпа и Завиткајте направени од супер абсорбента, ултра-меки револуционерен материјал.ТРАЈНИ И ЛЕСНИ ДА се ГРИЖИ : зајакнатата ивица не е лесно да попуштат.Напредни ткаенина апсорбира повеќе од 10 пати својата тежина во вода.Сигурно во место со tucking краевите под тилот на вратот.ИСУШЕТЕ ја КОСАТА ПОБРЗО : Нашата микрофибер косата со крпа се направени од супер абсорбента микрофибер ткаенина која е многу мека на допир, супер абсорбента и брзо сушење, заштеда на време, сушење тоа природно, заштита на вашата коса од електрични фен штета.Вашите раце да останат слободни и може да се движи за вашиот утро и нега на коса рутински без прекин.За hands-free сушење коса : Флип над главата и место на крпа на задниот дел од главата.МУЛТИ-ЦЕЛ : Иако тоа се чувствува дебели и меки и е во состојба да се впие до носивост на вода, на оваа крпа е исклучително лесни во споредба со другите опции.Нашата коса крпи ви овозможи да ја заврши вашата коса удобно и да се спречи frizzy коса или подели завршува и имајте коса оригинални мека, мазна и сјајна!Се применуваат коса масло, навлажнувачки средството за смекнување на косата, шминка, коса маска и повеќе.

Вака можеби ќе ви се допадне..