• Свеж
017 Уретан О-Прстен 70A Брегот Јасно, Фунта Печат (Пакување од 50)
zoom_in

017 Уретан О-Прстен 70A Брегот Јасно, Фунта Печат (Пакување од 50)

DEN 792.24

Од стока
check Во продавницата

Уретан O-Прстени се компатибилни со хидраулични течности, слаби киселини и бази, и мешаници што содржат помалку од 80 проценти ароматични состојки.Уретан O-Прстени се затегнувачка цврстина до 6,000 psi, издолжување од 350 до 650 проценти, компресија групи од 10 до 25 проценти, и премногу висока отпорност на триење.Заеднички крајот Користете апликации се индустриски фоки, индустриски ролни, O-Прстени, рициново тркала, дихтунзи, чевли ѓон и подвижни ленти. 70 durometer Уретан пломби се идеални за високо хидраулични притисоци и ситуации каде што високо истакна делови се предмет да се носат. 70 durometer Уретан O-Прстени се повеќе отпорни на абразија од buna-N и други гума, Полиуретан O-Прстени нудат најдобрите отпорност на абење Тие, исто така, се спротивстави на солена вода и бензин, го Дадат полиуретан е одличен однос на другите О-Прстен elastomers во отпорност на триење и затегнувачка цврстина исто така, фрлија полиуретан ги надминува перформансите на фабрика во можност полиуретан во негова зголемена затегнувачка цврстина, поголема издолжување, пошироката температура опсег, и пониски компресија сет карактеристики на Овие пломби се идеални за високо хидраулични притисоци и ситуации каде што високо истакна делови се предмет да носат Тие се користат за тркала, ролни, кашеста маса делови, браници, couplers, и амортизер, исто Така, се користи за wiper заптивки за axially движи клипот прачки Со затегнувачка цврстина до 6,000 psi, издолжување од 350 до 650 проценти, компресија групи од 10 до 25 проценти, и премногу висока отпорност на триење, физички својства на екипа полиуретан се меѓу најдобрите на сите О-Прстен elastomers Иако тие се издува малку по експозицијата, фрлија полиуретан соединенија функција одлична отпорност на минерални-базирани масла и нафтени производи, aliphatic растворувачи, алкохоли и етер Тие се исто така Компатибилни со хидраулични течности, слаби киселини и бази, и Мешаници што содржат помалку од 80 проценти ароматични состојки Фрлија polyurethanes не се препорачува за изложеност на концентрирани киселини и бази, ketones, естри, многу силна оксидирачки агенси, Чиста ароматични соединенија и кочница течности Со исклучок на посебни соединенија, тие се, исто така, не се препорачува за изложеност на топла вода или пареа.

Вака можеби ќе ви се допадне..