• Свеж
Бонсаи Дрво Егзотични Природата Матрицата А5 А4 А3 & Различни Големини Трајни Обновливи за Картички Scrapbooking Декорација Присутни Подарок / T5 (170 х 240 cm, 66.9 x 94.4 во)
zoom_in

Бонсаи Дрво Егзотични Природата Матрицата А5 А4 А3 & Различни Големини Трајни Обновливи за Картички Scrapbooking

DEN 191.76

Од стока
check Во продавницата

Обновливи и перат уметност декоративни stencils : Направен од 125 /190 microns Mylar листови, ласерски сече за максимална точност.Материјалот е флексибилен, трајни, растворувач доказ, перат.Сите предмети се нови спакувани во одделни виолончело и кеси.Ние нудиме голем избор на различни дизајни : Ние се специјализираат во природни / ботанички stencils, цвеќиња, патување, инспирирани, mandalas, инспиративни цитати, stencils за сите прилики како Божиќ, Велигден, Денот на Мајката, Таткото Ден, birthday (Роденден), Катира итн.и голем избор на идеи за деца.Различни големини : Од А5, А4, А3, А2, А1, A0 стандардни големини за помали проекти до голем ѕид големини 120 инчи - 3 m.Ние, исто така може да се печати било прилагодено дизајн во големина за вашите потреби, само ги споделите со нас она што ви треба од e-mail.Широк спектар на апликации : Овие stencils може да се широко се применува за рачно изработени украси како картички, пигмент сликарство, колачи, рачно изработени занаетчиски, се соочуваат со сликарството, scrapbooking, печат, уметнички дела со деца, ткаенини, стакло, прозорци, огледала и други мазни површини, големи димензии за ѕидови, мебел upcycling како дрво stencilling и слично.Stencils се обновливи, безбедно да се користи и лесно да се чисти со топла вода.Политика на враќање : да Уживаат во 30-ден на правото на враќање за нашите производи.Ние нудиме Обновливи Mylar Stencils за картички, колачи, scrapbooking, печат, се соочуваат со сликарството, уметнички дела со деца, рачно изработени занаетчиски, стакло, прозорци, огледала и други мазни површини како што се ѕидови, мебел & дрво upcycling итн.Стара Шик/Mandala/Природа инспириран stencils се идеални за секој занает.Можете да го користите различни алатки за да се применуваат на бојата како сунѓери & четки.Stencils се направени од обновливи Mylar материјал 125-190 microns (дебелината обично се заснова на сложеноста на дизајн).Секој матрицата е еднократно.Ве молиме имајте на ум дека некои дизајни може да имаат дополнителни мали елементи се нарекува "мостови", кои ги детална шема во едно парче.Без мостови, средниот дел на mandala / цвеќиња / прстени / писма едноставно ќе падне.Благодарение на тоа ние можеме да се печати дури и многу сложени модели.Мостовите треба допир-ups, со мала четка.Превозот : За големина A5, А4, А3 пратката е објавено во 1 работен ден.За поголеми димензии ве молиме овозможи за испорака 7 работни дена.Нашите stencils се испратени во силна backboard пликови или цевки.Големини се однесуваат на големината на реалните Mylar лист и print/шема е внатре.Ве молиме имајте на ум дека поголем големина stencils над 100 см, се испечатени на 2 - 4 дел листови.Ние сме во состојба да се печати секоја дизајн како самолепливи матрицата или цветен ѕид налепница.Можно било прилагодено дизајн - само не контактирате преку е-пошта со повеќе детали.Дизајни и слики - на Авторските права на Уметнички Сунѓер.Сите права се задржани.

Вака можеби ќе ви се допадне..