• Свеж
EcoTools Влажна Коса Четка Стил и Detangling Алатка, Гребло во Круг и Четка Хибрид за Само Грижа
zoom_in

EcoTools Влажна Коса Четка Стил и Detangling Алатка, Гребло во Круг и Четка Хибрид за Само Грижа

DEN 333.60

Од стока
check Во продавницата

Обидете се на нашиот detangler четка, воздухот фен четка, термички стил четка и елегантни коса, четки.Користење на вашите омилени лицето препарати за чистење и мие за здрав изглед на кожата.Употреба на Eco Tools Тело Деликатна Бања Loofah за нежно кожата ексфолиране во туш или када.Дизајниран со мека, синтетички влакна и ергономски рачка за подобра контрола при чистење.По употреба, исплакнете и рака да се исуши.Суровост-слободен влакната нежно разлиствам кожата мазна, сончева изглед.Користење на вашите омилени тело препарати за чистење, мие, или струже за целиот очисти.Наменета за сува кожа.Чистење и чистење на сите тешко да се постигне места со оваа Бамбус Наежвам Бања Четка од Eco Tools.Дизајниран со супер меки рециклирани пребивање за нежна, целиот clean Use со вашата омилена тело препарати за чистење, мие, или scrubs Made со нежна текстура рециклирани пребивање да се отстранат мртвите кожа и кожа impurities Made со виси лента за додаде сушење леснотија и погодност.Во туш или када, вашиот врати може да се користи малку љубов премногу.Складирање капа вклучени за лесно складирање или on-the-go кожата првично училиште.Дизајниран за да разлиствам и на видно место да го оживее досадна кожата мазна, блескав base Perfect за on-the-go првично и лесно за чување кога travelling Bristles за длабинско чистење на порите и ексфолиране да чистење далеку мртвите клетки на кожата, масло, нечистотија, кожата и други impurities Use со вашиот омилен лицето препарати за чистење и мие за здрав изглед на кожата.Дизајниран за да разлиствам и на видно место да го оживее досадна кожата мазна, блескав база.Совет!Користете четка се исуши пред туш нежно да разлиствам и детоксикација на кожата.Направени со нежна текстура рециклирани пребивање да се отстранат мртвите кожи и нечистотии од кожата.Дизајниран со супер меки рециклирани пребивање за нежна, целиот чисти.Влакната за длабинско чистење на порите и ексфолиране да чистење далеку мртвите клетки на кожата, масло, нечистотија, кожата и други нечистотии.Најдобро за чистење тешко да се постигне места.ECOTOOLS : Ние нудиме висок квалитет, еколошки шминка четки, сунѓери, четка за чистење, спа производи, face & body care производи направени од рециклиран алуминиум & пластика со обновливите извори на бамбус.БАМБУС КОСА, ЧЕТКИ & ПРОИЗВОДИ : Нашите производи произведени без суровост производи и на пакувањето се направени од рециклиран алуминиум & пластика со 20% памук и 80% бамбус влакна.Безбедна за чувствителна кожа.Долго рака-направена справи направени од бамбус, го прави лесно да се стигне до средината на вашиот назад за длабоко чистење над сите.Тоа ги отстранува нечистотија, масло, и шминка, нежно exfoliates, и на видно место оживува досадна кожата за мазна, блескав база.Кога удар сушење, косата четка суши косата 20% побрзо, поради неговата аеродинамичен Еко-Пропустливи дизајн.Користење на вашите омилени тело препарати за чистење, мие, или струже.Дизајниран со мека, синтетички влакна и ергономски рачка за подобра контрола додека cleansing Use со вашата омилена тело препарати за чистење, мие, или струже за целиот cleanse Use сува четка за да разлиствам и detoxify на кожата, подобрување на изгледот и напуштање на кожата мека, мазна, и glowing Tip!Користете четка се исуши пред туш нежно да разлиствам и детоксикација на кожата.Направени со виси лента за додаде сушење леснотија и погодност.Најдобро за секојдневно чистење.Совршен за on-the-go првично и лесно за чување кога патувате.Започнете со нозете, потоа средината дел, а потоа со оружје, секогаш четкање во нагорна движење.

Вака можеби ќе ви се допадне..