• Свеж
3А Прилагодливи DC-DC LM2596 LM2596S-ADJ Текст 3V-40V Излез 1.25 V-35V Чекор Надолу Напојување Регулаторот Модул
zoom_in

3А Прилагодливи DC-DC LM2596 LM2596S-ADJ Текст 3V-40V Излез 1.25 V-35V Чекор Надолу Напојување Регулаторот Модул

DEN 2066.40

Од стока
check Во продавницата

Овој модул е за општа намена DC-DC напојување на модулот за напон конверзија барања за производи : Влез : 3-40 V Излез : 1.25 V-35 V Максимална струја : 3А прилагодување користи 3296 прилагодливи отпорник.Карактеристики се ниска цена, со мали димензии и едноставна функција.

Вака можеби ќе ви се допадне..