• Свеж
3D Покрена задната врата Внесете Букви Затемнување Амблеми, Облоги ABS Пластика за Полнење Компатибилен со 2017 2018 2019 2020 (3pcs set)
zoom_in

3D Покрена задната врата Внесете Букви Затемнување Амблеми, Облоги ABS Пластика за Полнење Компатибилен со

DEN 383.52

Од стока
check Во продавницата

Примена : ABS Пластика Затемнување Амблем Шалче за Полнење, Компатибилен со 2016 2017 2018 2019 2020 година. 3 D Дизајн : На воскреснати солидна значка писмо со убав bevel да се вклопи во криви, сложени вдлабнати површината се создаде кул 3 D.Тешки и Сјајна decal навистина да се направи на задната врата се ПОЈАВИ во еден суптилен начин.Одличен Квалитет : Каже збогум на евтини традиционално се полоши од пластични писма.Во споредба со обичните писма, убав ABS пластика со висок квалитет затемнување амблем, отпорност на долготрајна изложеност на сончева светлина , raining или атмосферски.Инсталација : едноставен за инсталација, чиста и сува на задната врата, лесно се применуваат тогаш фина мелодија сите усогласувања и цврсто притиснете го писмо надолу за да седиште тоа.Не барање за било какви технички вештини, може да биде завршен во рок од неколку минути.Автомобил мие безбедно, но тоа е подобро да се мијат по три дена по инсталацијата.Топло Забелешка : Бидете сигурни дека за да се исчисти вдлабнатини темелно да се направи долговечност,А Тоа е подобро да се загрее лепило со топлина пиштол пред да аплицираат.(Број : PT948-35180-02)Било какви прашања, ве молиме да бидат слободни да контакт.Зошто да се Избере нашиот Амблем ? 1. Направени од високо-квалитетна ABS пластика затемнување амблем за полнење , која се времето-отпорни и безбедно за автомобил за перење, и нема да исчезнат. 2. Со ABS пластика значка писмо со убав bevel да се вклопи во криви, сложени вдлабнати површината се создаде кул 3 D.Тешки и Сјајна decal навистина да се направи на задната врата се ПОЈАВИ во еден суптилен начин. 3. Лесно да се инсталира, чиста и сува на задната врата, лесно се применуваат тогаш фина мелодија сите усогласувања и цврсто притиснете го писмо надолу за да седиште тоа.Не барање за било какви технички вештини, може да биде завршен во рок од неколку минути.Како да го Инсталирате Грб ?Чекор 1 : Користете триење на алкохол да се исчисти букви на задната врата.Се обезбеди на сите прашина, нечистотија, и восок се отстрануваат од debossed област.Чекор 2 : се Загрее на камион indents & лепило со топлина пиштол или удар фен.Со кои се соочува букви, го рамен со лицето надолу и отстранете ја белата книга превозникот заштита на букви лепило.На писмото ќе остане во место на јасно превозникот.Чекор 3 : отсвират и јасно инсталација превозникот и сега Вашиот автомобил да изгледа ПРЕКРАСНО!(Ве молиме да се стави на облоги амблеми на паралелно со оригиналниот автомобил амблеми, наместо да се држат една страна, а потоа се држат на друга страна.Тоа може да предизвика другата страна да пропадне за да се покријат.) Забелешка : Овие инсерти се автомобил мие безбедно, но бидете сигурни дека да се исчисти боја пред инсталацијата и тие нема да падне.И Пред лепење тоа, ве молиме бидете сигурни да го усогласи вдлабнати дел на автомобилот .Топло Забелешка : Бидете сигурни дека за да се исчисти вдлабнатини темелно да се направи долговечност на лепило пред да аплицираат.Ние ви препорачуваме да се мијат вашиот автомобил по три ден.Пакет : 3pcs сет задната врата се Амблем 24 Часа Услуга Брз одговор: Било какви прашања ве молиме да се чувствуваат слободни да побарате на "Клиент прашања и одговори", или контактирајте не директно.Брзо по-продажбата на услугата : Не расправаме за замена или рефундирање за неисправни и оние незадоволни.

Вака можеби ќе ви се допадне..