• Свеж
WT-330A Алуминиум Tripod Камера Стои со 3 Начин Главата за DLSR Камера
zoom_in

WT-330A Алуминиум Tripod Камера Стои со 3 Начин Главата за DLSR Камера

DEN 688.56

Од стока
check Во продавницата

Совршен за областа, студио, образование и натаму.Tripods се користи за двете уште и движење фотографија за да се спречи камерата движење.Тие се неопходни кога бавна брзина на изложености кои се направени, или кога зум објективи се користи.Било камерата движење додека блендата е отворена ќе произведува замаглува сликата.Употреба на tripod исто така, може да овозможи за повеќе внимателен пристап кон фотографијата.Поради сите овие причини на tripod на некој вид често е потребно за професионална фотографија, како и одредени видео користи.Пакетот Вклучува : 1 x Алуминиум Tripod Партии Jie 330 A.Максимална Височина : 52.95 " / 1345 мм , Минималната Висина : 470 mm.Укината Должина : 510 mm.Ако сте професионален фотограф или videographer, ве молиме да не го пропуштите овој добра шанса да поседувате голема tripod.Цврсто држете го вашиот камера, овој Jie 330 A Дигитална Камера Tripod нуди максимална стабилност за да избегнете тресење на камерата и да се постигнат најдобри снимање ефект.Со умерена тежина, tripod е пренослив за вашиот отворено снимање.И тоа е исто така широко се користи во концерт, фаза и партии снимање.Особено за ноќ и крупен снимање, ова tripod е неопходна.Акција е подобро од возбуда!.

Вака можеби ќе ви се допадне..