• Свеж
PC817 4 Канал Optocoupler Изолација Одбор Напон Конвертор Адаптер Модул 3.6-30V Возачот Фотоелектрически Изолирани Модул PC 817,4 Начин Optocoupler
zoom_in

PC817 4 Канал Optocoupler Изолација Одбор Напон Конвертор Адаптер Модул 3.6-30V Возачот Фотоелектрически Изолирани

DEN 616.80

Од стока
check Во продавницата

1.Возење Порта Сигнал Напон : 3.6-24 V. 2.Излезна Порта Напон Порт : 3.6-30 V. 3.Скокач Ззп Може Да Се Постигне Излезна Порта Е Висок Потенцијал Или Повлечете Надолу Излез. 4.Одборот 4-Канал 817 Се Независни : може да се постигнат различни напон контрола на тогаш исто време.Влезната порта е споделена со GND;излезот пристаништа се независни едни од други;Тоа е optocoupler излез.V и G ќе биде поврзан по текст важи signa во влез порта.Производ Вовед : 1.Возење Порта Сигнал Напон : 3.6-24 V2.Излезна Порта Напон Порт : 3.6-30 V3.Скокач Ззп Може Да Се Постигне Излезна Порта Е Висок Потенцијал Или Повлечете Надолу Output4.Одборот 4-Канал 817 Се Независни : може да се постигнат различни напон контрола на тогаш истиот time NOTE : влезната порта е споделена со GND;излезот пристаништа се независни едни од други;Тоа е optocoupler излез.V и G ќе биде поврзан по текст важи signa во влез порта.Тип : Напон Regulator Condition : New Application : Computer Supply Напон : 3.6-30 VModel Број : PC817 4 Канал Optocoupler Изолација Boardis_customized : Yes Package : SMD.

Вака можеби ќе ви се допадне..