• Свеж
Dorman 1611555 Патникот Страна Опашката Светлина Собранието Компатибилен со Изберете Ford Модели
zoom_in

Dorman 1611555 Патникот Страна Опашката Светлина Собранието Компатибилен со Изберете Ford Модели

DEN 968.64

Од стока
check Во продавницата

План започнува на датумот на купувањето.Производ дефекти и дефекти се покриени по производителот.Нема дополнителни трошоци за поправки - делови, работна сила и превозот се сите опфатени.Откажете во секое време, целосна наплата во првите 30 дена.Преносливи со подароци.Лесно тврди процес - поднесе барање во секое време 24/7 преку мобилен стан, интернет, или на телефон. .Сигурен замена - ова опашка светлина собранието е дизајниран да изгледа и функционира како оригиналниот дел на специфични возила.Одлична вредност - original equipment квалитетот на пониска цена.Издржливи материјали - цврсти пластични заштитува од временските услови и од условите на патот.Лесна инсталација - изградена за да одговараат на точната на оригиналните димензии за правилно се вклопуваат.Осигурете се вклопуваат - за да бидете сигурни дека овој дел одговара на вашиот точната возило, внесете ја вашата направи, модел и да се намали нивото во гаража алатка.Треба нова опашка светлина собрание што изгледа, се вклопува и се врши како оригиналот, за помалку отколку да се оди назад до застапништва?Оваа замена опашка светлина беше изграден за да одговара на акции опашка светлина на одредени возила за лесна поправи.Овој дел е компатибилна со следниве возила.Пред купување, внесете го вашето возило намали во гаража алатка за да се потврди fitment. [Ford E-150 Клуб Вагон : 2004, 2005] - [Ford E-150 : 2004, 2005, 2006] - [Ford E-250 : 2004, 2005, 2006] - [Ford E-350 Клуб Вагон : 2004, 2005] - [Ford E-350 Супер Должност : 2004, 2005, 2006] - [Ford E-450 Супер Должност : 2004, 2005, 2006] - [Ford Econoline : 2004, 2005, 2006 Година).

Вака можеби ќе ви се допадне..