• Свеж
CuiXiangUK Вештачко Оплодување Апарати, Пет Сперма Колектор со Континуирано Пиштол Птица Алатка Колекции, за Живина Зајакот Мали Животни
zoom_in

CuiXiangUK Вештачко Оплодување Апарати, Пет Сперма Колектор со Континуирано Пиштол Птица Алатка Колекции, за Живина

DEN 551.76

Од стока
check Во продавницата

★ФУНКЦИЈА : Прилагодување на мерење и ротирање на премерување на вредноста knob да се движат напред или назад, потоа повлечете го клуч за да видите колку далеку црна гума приклучете се пресели.Се утврди колку да се измери во иглата цевка. ★УПОТРЕБА : Задржете го картичка одбор и притисни притисни род напред, така што на гума приклучокот на притисни род е во првите редови на иглата tube Then притиснете и задржете го картичка повторно, и повлечете го притисни род наназад да направи игла цевка полни со сперма, и оплодување операција може да се изврши. ★КАРАКТЕРИСТИКИ : пред крајот го донесува посебен мазнење на третман, кои може ефикасно да се заштити живина јајцеводите, од се повредени, прецизни мерења на локации, и лесен за употреба.Тоа е добар производ за пилешко оплодување.Тоа може да биде исполнет со 1 ML на сперма во исто време.Според потребите на птици, тоа може да биде континуирано се вбризгува во женскиот Репродуктивен тракт. ★ПОГОДНИ ЗА : вештачко оплодување опрема, пет сперма колектор со континуирано пиштол птица алатка за полнење, за живина зајакот мали животни. ★100% УСЛУГАТА:Ако сте збунети во врска со квалитетот на производот или имате било какви други прашања, можете да ни e-mail и ние ќе бидеме среќни да го реши проблемот за вас.Ако не сте задоволни или несоодветни за производот, можете да контактирате со нас и ние ќе ви ги даде задоволителен одговор.Опис:може да се капе 1ml на сперма, според потребите на живина, се инјектираат живина во женскиот репродуктивен тракт посебно, кокошки со прилагодливи сперма волумен загуба 40-50. Вештачко оплодување привлекува нов дел на парична казна пиштол преку голем број на експериментални податоци може да се подобри оплодување стапка на јајца од 3%-5%, бидејќи дозата се точни и конзистентни, во споредба со vas deferens, сперма може да се спаси 20-30%Тип : Оплодување gun Dimensions : 16cm*12cm*4cm/6.3 во*4.7 во*1.6 in Temperature контрола на опсег : нормален temperature Applicable објект : chicken Uses : одгледување equipment Color : silver Products вклучуваат : 1* vas deferens NOTE : ★ се Должи на разликите помеѓу различни прикажува, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот.Ние гарантираме дека стилот е иста како што е прикажано на сликата.★Поради прирачник за мерење и различни мерни методи, ве молиме овозможи 1-3cm отстапување.Ви благодариме!.

Вака можеби ќе ви се допадне..