• Свеж
Мали Миленичиња Hammock - Ferret Hammock – Мека, Кадифен 2-Ниво Ferret Кревет – Силна Виси Hammock Постелнина за домашни Миленичиња – Машина Перат Мали Животни Hammock, Стаорец Кревет, ?
zoom_in

Мали Миленичиња Hammock - Ferret Hammock – Мека, Кадифен 2-Ниво Ferret Кревет – Силна Виси Hammock Постелнина за

DEN 1872.00

Од стока
check Во продавницата

Американската-направени и направена со luxe, ултра-меки кадифен ткаенина, нашите 12 x 16 x 12 мали миленичиња hammock е супер удобен, пријатна, и ги поканува – плус тоа е машина перат, со специјализирани заврши дека го спречува крзно од држејќи се до тоа.Едноставно четка далеку вашиот кожен пријател на косата пред да ја истурам вашиот chinchilla hammock во миење.Со својата тунел-се допаѓа, две-ниво дизајн, кадифен 2 Brothers Ferret Hammock обезбедува миленици со покачен, полу-затворен простор што им помага да се чувствуваат безбедно и сигурно.Се ниско на земјата, исто така може да се направи ferrets се чувствуваат заробиме – кој може да резултира со бесот и lashing надвор, ставајќи акцент на целото домаќинство.Решение?Ferrets корист од безбедноста на можноста да имаат доверлив место во покачен позиција дека е за сите нивни.ФРУСТРИРАНИ со ДРУГИ FERRET КРЕВЕТИ, стаорец кревети и hammocks кои се ТЕШКО ДА се ИСЧИСТИ и да почне да се РАСПАДНЕ после миење?Нашите ferret и морско свинче hammock за кафез е специјално направен да биде полесно да се чисти, со МАШИНА ПЕРАТ, брзо сушење дизајн и специјализирани КАДИФЕН заврши дека го спречува вашето домашно милениче крзно од држејќи се до тоа.Ferrets бара многу грижа & внимание во споредба со повеќе традиционални домашни миленици како мачки или кучиња – и последното нешто што сакате е мало, низок квалитет на мали миленичиња hammock дека rips, паѓа надолу, и нагласува надвор и вие и вашето домашно милениче.FERRETS БАРА многу КВАЛИТЕТНА ГРИЖА и ВНИМАНИЕ – и пријатна, трајни ferret hammock за кафез е од суштинско значење за ОДМОР & ПОЛНЕЊЕ по изведба.ВО 2 BROTHERS трговија на ГОЛЕМО, ние сме посветени на КРЕИРАЊЕ на домашно МИЛЕНИЧЕ ДОДАТОЦИ кои се чувствуваат ПОУДОБНО, ТРАЈНИ, и ИНТУИТИВНО ДИЗАЈНИРАН од просечната мал глодар додатоци.ПОКАЧЕН ДИЗАЈН кој е УДОБЕН за вас – и СМИРУВАЧКИ за вашето домашно милениче.Се ниско на земјата може да се направи ferrets се чувствуваат заробиме, која може да доведе до БЕСОТ & LASHING НАДВОР.Нема повеќе хард, абразивни кат пет кревети!Нашите hammock помага да се минимизира ризикот од повреда за мали домашни миленици, кои сакаат да кревет и притискам заедно.Отворен од двете страни за да се овозможи правилна циркулација на воздухот, ова quilted кадифен виси креветот чува миленици топло на ладно дена и добро вентилирани на потоплите денови.Како мала, сопствениците на домашни миленичиња самите себе, ние знаеме дека нашите клиенти сакаат САМО НАЈДОБРО за нивната симпатична кожен пријатели – и со тоа на ум, ние изградба нашите миленичиња hammocks за стаорци & ferrets користење на sturdiest материјали и ДОПОЛНИТЕЛНИ МЕКА, ТРАЈНИ рака-избрани материјали.На 2 Brothers Ferret Hammock е дизајниран да оди и над просечната мало, низок квалитет hammock за домашни миленици.Љубопитни и многу активен, ferrets треба добар почивалиште по сите играат и се забавуваат, или тие се cranky и да почне да згрозениот.Направена од УЛТРА-МЕКИ, КАДИФЕН ТКАЕНИНА, овој здрав, АМЕРИКАНЕЦ НАПРАВЕНИ ferret и стаорец hammock се карактеризира со силен SEAMED ИВИЦА и харди МЕТАЛ КЛИПОВИ, за долго-траен, СУПЕР-УДОБЕН critter кревет кревети вашите миленици ќе љубов.Без комплицирани брави или корекција е потребно!Идеален за МАКСИМИЗИРАЊЕ на простор во внатрешноста на вашиот малку домашно милениче живеалиште, така што вашите ferret, chinchilla, зајакот, морско свинче, или стаорец има повеќе ПОДОТ и зајакот hammock да нап далеку од нивните ѓубре кутии, држејќи ги ПОЧИСТА & ПОСРЕЌНИ.БРЗ и ЛЕСЕН за ИНСТАЛАЦИЈА – Нашите ferret и хрчак hammock е опремено со четири клипови кои се ЗАКАЧИТЕ ЛЕСНО да се на врвот на било стандардна големина ferret кафез.

Вака можеби ќе ви се допадне..