• Свеж
TYC Право Опашка Светлина Собранието Компатибилен со 2007-2012 GMC Acadia
zoom_in

TYC Право Опашка Светлина Собранието Компатибилен со 2007-2012 GMC Acadia

DEN 600.00

Од стока
check Во продавницата

OE-да се спореди подигнат (не pigtail конектор) за кавга-бесплатно инсталација.OE-да се спореди монтажа одредби се обезбеди drop-in прецизни fitment.Ригорозни и забрзано велосипедизам тестови за да се обезбеди производ служба квалитет и трајност.Посебен слој на леќа површина го спречува hazing и исчезнува обезбедување соодветно осветлување и оперативна безбедност.Ги исполнуваат или надминуваат DOT/SAE стандарди со посебен предвид за photometric и безбедност на усогласеност.Поради прецизност дизајн и строго контрола на квалитетот стандарди, TYC замена светилки се исполнат SAE/ТОЧКА прописи, и се FMVSS 108 согласност.TYC CAPA заверена светилки понатаму ја потврдува квалитетот преку трета страна, CAPA сертификација.CAPA заверена светилки се прифатени од страна на многу големи осигурителни компании како прифатлива замена за оригинални делови на опремата.Секој TYC замена светилка е произведен со слични пластични материјали како оригинална опрема и подлежат на ригорозни тестирање за да се осигура вашата безбедно за време на денот и ноќта.На вашето возило светилки се суштински дел од вашето возило безбедносни карактеристики, и може да значи разлика помеѓу навлегува во или избегнување на несреќата.

Вака можеби ќе ви се допадне..