• Свеж
DZS Elec 3.7 V Литиум Батерија Рамнотежа Линија за Полнење USB да XH2.54 Конектор + XH2.54 да JST Конвертирате Линија
zoom_in

DZS Elec 3.7 V Литиум Батерија Рамнотежа Линија за Полнење USB да XH2.54 Конектор + XH2.54 да JST Конвертирате

DEN 160.32

Од стока
check Во продавницата

3.7 V Литиум Батерија Рамнотежа USB Полнење Линија, Текст DC 5 V 0.5-2 A, Излезниот ЕДНОНАСОЧЕН 4.2 V 500m Ah, погоден за 3.7 V Li-Po Батерија со XH2.54 приклучокот.Лесен за Користење : USB приклучок може да биде поврзан со компјутер, полнач за телефон, мобилен напојување за полнење на батеријата.Поврзуваа со XH2.54 Машки да JST Женски конвертирате линија, може да ви наплати за 3.7 V Литиум батерија со JST приклучокот, се повеќе широко се апликацијата.Безбедност во Употреба : треба Само да го поврзете го USB кабелот на уредот за полнење нормално, не треба да ги следиме.Мали димензии, лесен за носење, им овозможува на полнењето на вашата батерија во секое време секаде, погоден за X5 C, 818a, X1, X4, HS170, X300, X400, F181, F180 Quad Copter итн.Име на производ : 3.7 V Литиум Батерија Рамнотежа Полнење Линија Конектор : USB да XH2.54 Влезен Параметар : DC V 5.0 0.5-2 A Излезниот Параметар : DC 4.2 V 500m Ah Целокупната Должина на Кабел : 63cm Апликација : Погоден за 3.7 V XH2.54 plug литиум батерија Светло на Индикаторот за полнење : Поврзете го USB кабел за напојување, индикатор за светло, светло надвор додека се поврзете со батерија за полнење, и светлина на за целосно наполнета.Пакет се Вклучени : 1pc 3.7 V Литиум Батерија Рамнотежа USB Полнење Линија 1pc XH2.54 Машки да JST Женски Конвертирате Линија.

Вака можеби ќе ви се допадне..