• Свеж
LensCoat LW315SBK LegCoat Обвива 315 Еден Wrap (Црна)
zoom_in

LensCoat LW315SBK LegCoat Обвива 315 Еден Wrap (Црна)

DEN 527.76

Од стока
check Во продавницата

Обезбедува Перница Кога Се Одмара Од Вашето Тело.Делува како Топлинска Бариера во Топла и Ладна Temps.Штити Tripod од Nicks и Гребнатини.Допрете Fastener за Лесна Апликација.Направен во САД.Од Производителот Leg Coat Обвива се направени од мека neoprene се дизајнирани да се заврши околу горниот дел на ногата на вашиот tripod и се лесно да се ставени со Велкро затворање.На Обвива поддршка е наменета за цврсто контрола на вашиот tripod нозе, па тие не ќе го лизгачот.На Leg Coat Облоги делуваат како топлинска бариера што tripod поудобно да се справи во топли или ладни услови.На мека сунѓереста neoprene делува како перница кога носи tripod против вашето тело, без најголемиот дел од традиционалните Leg Coat со екстра пена, соочи се.На Обвива, исто така, го заштитите вашиот tripod од nicks и инциденти и маскирна шеми помогне да се пробие до таа форма.Leg Coat Заврши 315 е дизајниран за Gitzo серија 3 tripod и tripods/monopods со нога дијаметри од 1.25"- 1.4" (31.5 мм-35.5 mm) и се 15" (38cm) во должина.

Вака можеби ќе ви се допадне..