• Свеж
SONGBIRDTH Папагал Џвакање Играчки - Пет Птица Папагал Дрво Блокови Памук Јаже Кафез Виси Стои Игра Џвакање Играчка за Средни и Мали Папагал
zoom_in

SONGBIRDTH Папагал Џвакање Играчки - Пет Птица Папагал Дрво Блокови Памук Јаже Кафез Виси Стои Игра Џвакање Играчка

DEN 80.64

Од стока
check Во продавницата

ПАПАГАЛОТ СУШТИНСКО значење за ИГРАЧКА : На птица играчка обезбедува есенцијални физичка активност за да се задржи вашиот пердув пријатели стабилни и среќни, и да го подобрат вашето здравје.Постојат неколку мулти-обоени блокови во овој единствен играчка да примами вашата птица.Овие блокови се наредени во повеќе слоеви за да се искачи и да се истражуваат.Птици, исто така, сакаат да симнете памук јаже јазли, кои satiates нивната природна потреба да се џвака.БЕЗБЕДНО ДА се ЏВАКА : Нашата џвакање играчки изработени од чиста natual Дрво + Памук + Метал, сите од нив се обоена со масло за јадење пигменти, и да се заврши со чиста рачно изработени, кои се повеќе се чувствува resistand и издржливи.СОВРШЕНА ГОЛЕМИНА : големината е совршен за мали и средни птици.Тоа е предложена за budgies, parakeets, cockatiels, conures, lovebirds и други слични големина птици.Обезбеди вашиот птица идеална возвишено место да се џвака и да се искачи.КЛУН ИСЕЧЕНИТЕ : Папагал е клун држи расте за да се задржи остар.ако нејзиниот клун е долго може да влијае на способноста на папагал да јадат и да се оштети здравјето.Нашите папагал џвакање играчки содржат обоени дрвени блокови и други додатоци во разни форми, да се привлечат вашиот папагал да се џвака, им помогне на вашиот пердув пријатели да preen и состојбата на нивните клун.НАЈДОБРИТЕ ПОДАРОЦИ ЗА ВАШИОТ ПАПАГАЛ : Тој е дизајниран во светла боја, кој лесно може да ги привлече папагали' внимание за кратко време и тие ќе играат со овие играчки за долго време секојдневно, да ги задржи вашите папагали зафатен, помалку деструктивни и треба повеќе да се забавуваат часа.Спецификации : Предложени за macaws cockatoos, африкански сив и голем број на папагали.Дрвени блокови за да се играчки направени од храна одделение боја и природно дрво и памук јаже, заврши со чисто рачно изработени, кои се повеќе се чувствува отпорен и издржлив.Тој е дизајниран во светла боја, кој лесно може да ги привлече папагали' внимание за кратко време и тие ќе играат со овие играчки за долго време секојдневно, да ги задржи вашите папагали зафатен, помалку деструктивни и треба повеќе да се забавуваат часа.Точка Име : Птица Играчка Материјали : Дрво + Памук + Метал Карактеристики : Виси, Џвакањето Играчка, Кафез Оркестарот S Вкупна Должина : 25cm-30cm/9.84"-11.81" (Прибл.) L Вкупна Должина : 20cm-22cm/7.87"-8.66" (Прибл.) Белешки : Поради светлината и на екранот за поставување разлика, објектот е боја може да биде малку поинаков од слики.Ве молиме овозможи мала димензија разлика поради различни прирачник за мерење.Пакетот Вклучува : 1 x Птица Играчка.

Вака можеби ќе ви се допадне..