• Свеж
4MP ColorVu AcuSense Рое IP Камера - ОЕМ ДС-2CD2347G2-LSU/SL 2.8 mm, Strobe Светлина и коишто се слушаат Предупредување, Човечки и Возило Откривање, Изградена-во двонасочна Аудио, 256G SD Карти?
zoom_in

4MP ColorVu AcuSense Рое IP Камера - ОЕМ ДС-2CD2347G2-LSU/SL 2.8 mm, Strobe Светлина и коишто се слушаат Предупредување,

DEN 3096.00

Од стока
check Во продавницата

【Квалитет, Услуга】Благодарение на IP67 времето-доказ за домување, ХС-VUT04 G2-заводот за социјални дејности/SL погодна за внатрешна или надворешна употреба.It' s an ОЕМ верзија, сличен на оригиналниот модел DS-2 CD2347 G2-LSU/SL, само без лого, plug and play со Hik-vison NVR.Поддршка на firmware надградба.Вие ќе добиете 3-годишна гаранција и доживотна поддршка директно од HITOSINO. 【Полна Боја Визија Ноќ】1/1.8" Прогресивно Скенирање Сензор, F1.0 супер бленда, Ултра-висок квалитет 2К (4-Мегапикселна / Max. 2688 × 1520 @30fps) резолуција кој enhanced боја визија ноќ супер-широк 111.9° агол на гледање, овозможува да се покрие повеќе земјата и да се задржи повеќе од она што е важно за да можете безбедно.Бела светлина, се движи до 98ft, 24/7 со полно работно време боја ви овозможува да уживаат во шарени слика, дури и во целосна темнина. 【Strobe Светлина и Звук Аларм】Преку Acu-Чувство технологија, можете да се фокусира на алармот се предизвикани од луѓе и возила.Кога движење е откриен, активната strobe светлина и звук аларм на овој камерата ќе го предупреди натрапникот да ја напуштат.Во исто време, можете да комуницирате со натрапникот преку вграден во двонасочна аудио.Ви обезбеди со двојно реално време за безбедност. 【Рое, 130d B WDR】Рое безбедносна камера жичен со само еден ethernet кабел за лесна инсталација (Рое инјектор или да се префрлиш потребни се продава одделно).Вооружени со подобрување на карактеристики како што се 130d B WDR и 3 D DNR, камерата им овозможува на корисниците висок квалитет детални слики 24/7. Таа, исто така поддржува Микро SD картичка (max.256 GB). 【Далечински Пристап и Репродукција 】Се навремено предупредување од слободен стан, Hik-Поврзете (мобилни) и IVMS-4200 (компјутер), не е важно колку имате.Проверете во вашиот дом или бизнис-кога, каде и да се.Се изврши во живо ставови и playbacks на вашиот паметен уред.Висок квалитет на обработка на слика со 4 MP. 2.8 mm фиксен објектив, 111.9° супер широк агол. 24/7 шарени слики, Бела светлина до 30 m(98ft).Smart Човековите Не се вклучени).

Вака можеби ќе ви се допадне..