• Свеж
ACL 15 Метри RJ45 Ултра Премиум 32AWG Cat6 (550 MHZ) Рамна Етернет Кабел, Сина, Pack 2
zoom_in

ACL 15 Метри RJ45 Ултра Премиум 32AWG Cat6 (550 MHZ) Рамна Етернет Кабел, Сина, Pack 2

DEN 465.84

Од стока
check Во продавницата

Ултра Тенок и Рамни Дизајн за подобрување на изгледот на вашиот дом или канцеларија, со само 0.05 инчен тенка, станот кабел го прави лесно да се вклопи меѓу простори,кои се совршена камуфлажа под тепих, ѕидови, па дури и зад мебел.Голема Брзина и Сигурен Кабел за Поврзување Господар Cat6 рамен Ethernet кабелот е способен да пренесува податоци со брзина до 1.0 Gbps над 100 кандидира на кабел.Во споредба со Cat5e кабел, подобрување на квалитетот во извртување на жици обезбедува подобар имунитет од crosstalk, бучавата и пречките што можат да се деградира квалитетот на сигналот.Иднина-доказ вашата мрежа за 10-Gigabit Ethernet (наназад компатибилен со сите постоечки Брз Етернет и Gigabit Ethernet); Исполнува или го надминува перформансите во согласност со минлив исхемичен напад/ОВЖС 568-В. 2 стандард. 50-micron машки RJ45 конектори на крајот, со корозија-отпорни злато позлата & 4 PR UTP бакар насоки за минимална бучава, мешање & crosstalk.Нашите 32 AWG Cat6 Премиум Рамен Snagless Мрежа Patch Кабел нуди универзална поврзаност со компјутери и мрежа компоненти, како што се рутери, switch кутии, мрежни принтери, мрежата прикачена за складирање (NAS) уреди, Vo IP телефони, и Рое уреди.Овој кабел обезбедува исклучителна пренос перформанси и ниска сигнал загуби.Таа поддржува до 550 Mhz (cat6) е погоден за Брз Етернет, Gigabit Ethernet, и 10-Gigabit Ethernet Спецификации : Кабел Тип : CAT5 E 4-Пар во UTP надворешен Дијаметар : 5.8 ± 0.3 mm (0.23 ± 0.01 инчи) Конектор Тип : RJ45 Диригент Материјал : 100% Гола Бакар Контакт Позлата : 50 Micron Злато Позлатен Кабел Перформанси : До 550 Mhz (Cat6) УЛ Наведени, минлив исхемичен напад/ОВЖС 568-В. 2 Потврдена, Ro HS Согласност Кабел Структура : Ултра Премиум Станот на Ултра Тенок и Рамна на подобрување на изгледот на вашиот дом или канцеларија.Со само 0.05 инчен тенка, станот кабел го прави лесно да се вклопи меѓу простори,кои се совршена камуфлажа под тепих, ѕидови, па дури и зад мебел.Посебно за Дом и Канцеларија Мрежа е направена од 4 unshielded извртени пар (UTP) на бакарни жици со две RJ45 конектори на секој крај.RJ45 конектори понуда универзална поврзаност со компјутери и мрежа компоненти, како што се рутери, switch кутии и мрежата прикачена уреди за складирање.Исто така, за ps4,ps3,xbox игри и други играта, можете да Сурфате на интернет, да стримувате видео, музика, и други податоци со поголема брзина, без да се грижиш за кабел хаос ЗАБЕЛЕШКА : Вашиот мрежен брзина е определена од повеќе фактори ,кои вклучуваат кабел, вашиот рутер, се префрлат кутии, останати компоненти на мрежата, и исто така обезбедувач на услуги.

Вака можеби ќе ви се допадне..