• Свеж
JEWELEADER 50 Метри Извртени Кабелот Јаже, Занает Најлон Јаже 5mm 3 Влакно Повеќенаменски Комунални Кабелот Трим Ѓердан Тема за Изработка на Накит Јазол Rosaries Тапацир Завес
zoom_in

JEWELEADER 50 Метри Извртени Кабелот Јаже, Занает Најлон Јаже 5mm 3 Влакно Повеќенаменски Комунални Кабелот Трим

DEN 431.76

Од стока
check Во продавницата

✥ЗОШТО ДА ИЗБЕРЕТЕ НАЈЛОН?✥ Најлон е исклучително силна синтетички влакна позната по својата нежност, еластичност, и долготрајна издржливост; има природна отпорност на елементите; добар избор за долго време трае накит одлуки. ✥ИЗВРТЕНИ НАЈЛОН ЈАЖЕ - ОНА што ГО ПРАВИ РАЗЛИЧЕН✥ Тоа е многу посилно и отпорни на абразија од обична тема јаже; не е лесно да се слајд, тешки, виси права и се противи kinking; не е лесно да се кавгата и чешли надвор голема; сјајна извртени дизајн го прави тоа повеќе декоративни. ✥НЕВЕРОЈАТНА АПЛИКАЦИЈА!✥ Дизајниран за DIY занаети и накит направени со јаже.Исто така, за декоративни проекти, изработка на сон catcher, таписерии или растителни закачалки, дури и како подарок јаже или облека панделки; за pulleys, планинарење, влечење, безбедност линии, брод паѓа, риболов јаже, индустриски slings..Само да го активирате вашиот мозок да се направи вашиот сопствен работи! ✥ОНА ШТО ЌЕ ДОБИЕТЕ?✥ Ќе добиете 1 тркалаат извртени најлон тема кабелот во Лаванда Руменило во боја, 5мм во дијаметар, должина околу 53~56 нозе(16.4~17.3 метри).Добро за Јазли се Изгради луксузен lampshades; Креирање празник украси; Акцент торта блузи; Изградба на завесата и драпериите tiebacks; Украси подарок кеси и кутии, покана картички, остатоци од книги или услуги АПЛИКАЦИЈА #2 : Lustrous Декоративни Cord Trim декоративни перници, перничиња, или постелнината, се Облекуваат armchairs, акцентот столици, софи, и нога столици; Заврши околу алкохол, шампањ, или за виното во шишиња; Висат слики и слика рамки; да се Создаде чест кабли; ги Красат дипломи и сертификати; Дизајн уникатен дипломирањето капи; Роденден, бебе туш, свадба, baptizing, и крштевки декорација; Користете за уметност проектот откривањето церемонии Сечење Настава - Снимање или лепење делот што се сечење за да се задржи ова од unfurling и веднаш горат до крајот со полесни.Термички третман може да ја спречи протриване.

Вака можеби ќе ви се допадне..