• Свеж
AmScope СМ-5TYY Професионални Trinocular Стерео Зум Микроскоп, WH10x и WH20x Eyepieces, 7X-180X Зголемување, За 0,7 X-4.5 X Зум Цел, Амбиентална Светлина, Топката-Лого Двојно-Рака Бум Стојат, Вкл
zoom_in

AmScope СМ-5TYY Професионални Trinocular Стерео Зум Микроскоп, WH10x и WH20x Eyepieces, 7X-180X Зголемување, За

DEN 1740.00

Од стока
check Во продавницата

Професионални стерео микроскоп со бум стојат долго време работат на далечина да им овозможи на корисниците да ги извршува работата или манипулира со големи предмети, вклучувајќи кола и стоматолошки апарати.Микроскопа може да се контролира преку зголемување на фиксен фокус, или преку спектар на корекција.0 x Barlow леќа се протега зголемување опсег.5 x зум цел, 2.5 x Eyepieces (DIN, 30мм) WH10x20mm и WH20x10mm високо-eyepoint Trinocular port C-Планината или 23mm Field на view1-1/4"Оптички работи distance Up до 4"Микроскоп stand Ball-имајќи контролирани двојно-рака бум stand Head movement X-, Y, и Z-axes Illumination type N/ALight source Ambient Power N/AMicroscopes се инструменти што се користат за подобрување на резолуцијата на некој објект или слика.0 зголемува зголемување и ја намалува работната далечина.Видови ги вклучуваат соединение, стерео или digital.Микроскоп има топката-имајќи контролирани двојно-рака бум стои дека им овозможува на корисниците да постават микроскоп главата на сите три оски (X, Y, и Z).Амбиентална светлина го осветлува примерок, елиминирање на потребата за моќ, или батериите.Дигитални микроскопа се користи за да се прикаже сликата на мониторот, отколку гледајќи низ објектив.0x Barlow lens Focus rack Eye чувари, еден pair Instructions.0 x Barlow леќа, и топката-имајќи контролирани двојно-рака бум застане.Тие, исто така може да се користат LED, флуоресцентни и огледало извори на светлина за да помогне во контрола на гледање способности.Стенд има 22-1/2" хоризонтална двојно оружје.Стерео микроскопа покаже објект длабочина во три-димензионална слика.0 x Barlow леќи кои може да се додаде со цел да се зголеми со зголемување на опсегот.Микроскопа се широко се користи во образованието, лабораторија за истражување, биологија, металургија, инженеринг, хемија, производство, и во медицински, форензичката наука, и ветеринарни дејности.Амбиентална светлина го осветлува примерок, елиминирање на потребата за моќ, или батериите.Specifications Head Trinocular Magnification range7x-180x Zoom цел power0.Соединение микроскопа употреба на соединение оптички систем со цел објективот и окуларот.5 x зум цел да се обезбеди континуирано зум зголемување и подолго работно далечина за инспекција на големи примероци, кои бараат ракување или поправка.На WH10x20mm и WH20x10mm супер-widefield високо-eyepoint eyepieces се комбинираат со 0.Високо-eyepoint eyepieces се олесни гледањето на корисници кои носат очила, и диоптриски прилагодување accommodates индивидуални око-сила разлики.Топката-имајќи контролирани двојно-рака бум стојат има 22-1/2" грбот и 24" столб да им овозможи на корисниците да постават микроскоп главата на три оски (X, Y, и Z).Микроскоп доаѓа со 2.Стерео микроскоп, понекогаш се нарекува инспекција или dissection микроскоп, има низок зголемување и долга работа на далечина која им овозможува на корисниците да се манипулира објектот се проверуваат.Она што е во Кутијата?Am Scope СМ-5 TYY стерео зум микроскоп со топка-лого двојно-рака бум stand WH10x20mm eyepieces, 30мм, еден pair WH20x10mm eyepieces, 30мм, еден pair0.Зголемување на способноста се однесува на големината на сликата.

Вака можеби ќе ви се допадне..