• Свеж
Callaway Men ' s Everplay 5-Џеб Голф Панталона
zoom_in

Callaway Men ' s Everplay 5-Џеб Голф Панталона

DEN 1197.60

Од стока
check Во продавницата

Одберете Големина за да ги видите политика на враќање за објектот. 66% Полиестер, 26% Памук, 8% Elastane.Увезени.Патент затворање.Машина За Миење.ВЛАГА WICKING : Opti-Дпи влага-wicking технологија изграден во men ' s golf панталони повлекува пот оддалеченост од телото за on-се разбира, удобност во текот на вашата круг.РАШИРИ : голф-панталони функција се водат ткаенина која ви овозможува да се зголеми вашиот опсег на движење, така што ќе се наведнувам, ползиме и да се движат со леснотија.ТЕКСТУРА МАТЕРИЈАЛ : голф панталони за мажите направена со dobby измислица, која создава минијатурни геометриски модели вткаена во материјалот за еден суптилен текстура изглед.ЛЕСНИ УДОБНОСТ : Овие мажи голф панталони се лесни, правејќи совршен за топли денови на теренот за голф и што ќе ви овозможи да се движат слободно, како ќе игра.МОДЕРНАТА ОДГОВАРА : 5-џеб голф панталони функција заострените нога, рамни пред дизајн и повеќе џебови за многу простор за вашиот tees, голф топки, и бодовна листа.Изгледа остар и голф како про во овие Callaway Ever Play 5-џеб голф панталони.Дизајниран за удобност и ефикасност, на лесен men ' s golf панталони се одликува со функции кои ќе ви овозможи да се фокусирате на вашиот игра без одвраќање.Opti-Дпи влага-wicking технологија повлекува пот оддалеченост од телото, одржување сте кул и сува до последната дупка.Доволно се водат во ткаенина ви овозможува да се зголеми вашиот опсег на движење, така што може да се наведнувам, ползиме и да се движат со леснотија.За подобрен комфорт на топли денови, се водат голф панталони се лесни и дојде опремен со удобност водат корселе, па можете да се движи слободно одредување на fairway.Тие функција пет џебови кои овозможуваат многу простор да се задржи вашата бодовна листа, tees и топката маркер блиску на дофат на раката додека возите, чип или постава.Машина перат и навремено отпорни, овие голф панталони за мажите се лесно да се грижи и да ги задржат нивните паметни стил со текот на времето.На голф панталони се направена од dobby измислица, која ткае мали геометриски модели во материјалот за еден суптилен, текстура изглед.Со своите модерни заострените се вклопуваат и опсег на редовни и Голема & Високи големини, овие удобно голф панталони се разновиден избор за секој страствен играч на голф.Пар нив со автентична голф кошула од Callaway за извршување golf облека што го прави секој удар се брои.Изгледаат и се чувствуваат како про во овие Callaway Every Play 5-џеб голф панталони.Овие лесни голф панталони функција Opti-Дпи влага-wicking технологија со додадени се водат за да помогне да се зголеми вашиот опсег на движење.Удобност водат корселе додава флексибилност и пет џебови нудат лесен пристап до мали essentials.Овие men ' s golf панталони имаат модерни заострените се вклопуваат и да дојде во голем број на Редовни и Големи и Високи големини.

Вака можеби ќе ви се допадне..