• Свеж
Canon Speedlite 270EX-II Флеш Пакет
zoom_in

Canon Speedlite 270EX-II Флеш Пакет

DEN 11976.00

Од стока
check Во продавницата

Canon Speedlite 270 EX-II Бродови со Канон Обезбеден Прибор и Целосна НАС Гаранција.Пакетот Вклучува : Polaroid 5-Парче Леќа Комплет за Чистење, XIT 4 AA Батерија на Батерии со Патување Полначот, и Vivitar Мека Кутија Diffuser.Ултра-компактен, Ултра-лесен, Висока-перформанси флеш единица.Вертикална отскокнување способност до 90 степени обезбедува широк спектар на слика-преземање на options.Роб функција овозможува флеш да бидат предизвикани безжично; Флеш покриеност може да биде вклучен помеѓу Нормален и Теле.Достоен наследник на преподобниот Канон 270 EX Speedlite, на нов, ултра-лесен Канон 270 EX II Speedlite е компактен, високо-перформанси флеш единица наменета за развива EOS ентузијаст.Развиена за забава и лесен флеш снимање, кога се користи со изберете Canon EOS dslr фото апарати кои имаат испраќачот функцијата, Speedlite 270 EX II може да се користи како разноврсна безжичен приемник флеш.Оваа Speedlite исто така, може да се користи со други компактен дигитална камера модели опремени со посветен флеш чевли планината.User-friendly и во функција и дизајн, 270 EX II Speedlite флеш Теле/Широк функција лесно и елегантно овозможува прилагодување на осветлување агол и водич број да одговара на снимањето услови.На вашиот фотографски патување, Canon 270 EX II Speedlite се подготвуваат да се има на секој чекор.Кои се вклучени во овој Ritz Камера Пакет : Canon Speedlite 270 EX-II Flash Vivitar Мека Кутија Diffuser XIT 4 АА Батерии и Патување Charger Polaroid 5-Парче Леќа Комплет за Чистење.

Вака можеби ќе ви се допадне..