• Свеж
#12-24 x 1 1/4 Груб Навој Само Дупчење Хексадецимален Завртки за Миење Главата #4 Точка Ниско Јаглероден Челик Цинк Позлатен Pk 3000
zoom_in

12-24 x 1 1/4 Груб Навој Само Дупчење Хексадецимален Завртки за Миење Главата 4 Точка Ниско Јаглероден Челик

DEN 1137.60

Од стока
check Во продавницата

Ве молиме погледнете го спецификации во табелата подолу за целосна детали.Ако имате било какви прашања или сомнежи, или ако вашите барања вклучуваат специфични димензии, ве молиме контактирајте со нас пред ставање на својата цел.СЛИКИТЕ СЕ НА ПРЕТСТАВНИК НА ОБЈЕКТОТ, НО НЕ НА ВИСТИНСКИОТ ОБЈЕКТ.Производ димензии, заврши, раководител ознаки, нишка должина, печат форма или фалсификување форма, итн., може да се разликуваат од тие на сликата.Производите се гарантира да се исполнат спецификациите на кои тие се произведени.Спецификации овозможи tolerances во димензии и форма, која може да варира од многу многу.Сите ASMC Индустриски сврзувачки елементи се гарантира да биде од највисок квалитет и сме целосно може да се следат и многу контролирана.ASMC Индустриски нуди сеопфатен избор индустријата, автомобилската и градежната сврзувачки елементи.Нашите дела се високо-квалитетни, по ниски цени, кои се испраќаат од акциите.Ние, исто така, функција на целосна линија на САД-направени сврзувачки елементи, вклучувајќи Оценка 5 и 8 Одделение хексадецимален кап завртки, приклучоци, од не ' рѓосувачки производи, лешниците, и подлошки.ПРОИЗВОД SPECIFICATIONSPart # : 0000-210107 Fastener Тип : Само за Дупчење Хексадецимален Завртки за Миење Главата #4 Point Size Опис : #12-24 x x x x 1 1/4 Diameter/Номинална Големина : #12 Length : 1 1/4 Wrench Големина/Низ Станови : 0.305-0.312"Ширина Низ Агли : 0.340"Главата Висина : 0.139-0.155"Прирабница Дијаметар : 0.398-0.432"Прирабница Дебелина : 0.022-0.039"Точка Должина : 0.207-0.216"Нишка на Теренот : 24 Thread Теренот Тип : Coarse Thread на Ветер : Right Thread Покриеност : Full System на Мерење : Inch Material : Ниска употреба на Јаглерод Steel Finish : Цинк Plated Head Тип : Хексадецимален Washer Drive Тип : Надворешни Hex Point Тип : #4 Average Парче Тежина : 0.0110630 lbs.Авто-Дупчење Завртки (понекогаш погрешно се нарекува само-прислушување завртки) им овозможуваат на дупчење без прво создавање пилот дупка.Авто-дупчење навртки или (СДС е) обично се користи за да се приклучат на материјали, како лим на други материјали, како што се метал или дрво.

Вака можеби ќе ви се допадне..