• Свеж
KOERTACOO USB-C PD Адаптер Извиткани Кабел + CP-W126 DC Спојка (NP-W126 Атарот на Батеријата) за Fujifilm X-Pro 2/Pro3 X-S10 X-Е2 /E2S X-X M1-А1 X-А2 X-X T1-T2 X-T10 HS50 HS35EXR Камери
zoom_in

KOERTACOO USB-C PD Адаптер Извиткани Кабел + CP-W126 DC Спојка (NP-W126 Атарот на Батеријата) за Fujifilm X-Pro

DEN 455.76

Од стока
check Во продавницата

★CP-W126 Адаптер USB-C PD Извиткани Кабел може да го замени Fujifilm NP-W126/NP-W126 S батеријата пак, со 18-65 W PD полнач или PD мобилни напојување за континуирано напојување на вашата камера. (PD мобилни енергија треба да имаат КК 9 V/12 V протокол излез.). ★【КОМПАТИБИЛЕН СО МОДЕЛ : 】Компатибилен со Fujifilm X-S10 XT1 XT2 XT3 XT10 XT20 XT30 XT100 XT200;XH1 XM1 X100 F X100 V XA1 XA2 XA3 XA5 XA7 XA10 XA20 XE1 XE2 XE3 X-Pro1 X-Pro2 X-Pro3 HS30 EXR HS33 EXR HS35 EXR HS50 EXR камера. ★На CP-W126 Адаптер USB-C PD Извиткани Кабел може да се обезбеди континуирано и непречено моќ за вашата камера.Тоа е особено погоден за долгорочна пукање во затворени простории и на отворено.Кажете збогум на проблемот на честа замена на батеријата.Тоа е вашиот најдобар избор за долго време отворено снимање или телевизија радиодифузија. ★Со FCC, CE, ROHS сертификација.Вграден-во високо-квалитетни чип и целосно декодирање на заштита коло, висока реализација ефикасност, добра стабилност, со текот-напон, над-струја, кратки-коло заштита.Преносни и лесен за ракување. ★Пакување листа : 1* КП-W126 Адаптер USB-C PD Извиткани Кабел. 1* Чување Торба.Ве молиме слободно контактирајте со нас за било какви прашања.KOERTACOO CP-W126 Адаптер USB-C PD Извиткани Кабел.Забелешка : Со цел за CP-W126 Адаптер USB-C PD Извиткани Кабел за да се работи нормално, ве молиме да користите PD полнач или PD мобилни напојување над 18 W.Ве молиме не користете ја PD излезни порти на компјутери и монитори, бидејќи излезна моќност е под 18 W и камерата не може да се напојува.Нашите предности на производите : 1 : во Можност да обезбеди постојан струја за камерата.Кога ќе треба да се земе слики или видео записи за долго време, тогаш нашата адаптер за полнење е вашиот идеален избор.Тоа добива енергија од мобилен напојување или PD полнач за снабдување со енергија на камерата, која во голема мера може да го подобри вашиот ефикасноста на работата, така што вие нема да пропуштите секој прекрасен момент. 2 : Безбедно, преносни и лесен за ракување.Вграден-во смарт чип и целосно декодирање на заштита коло може ефикасно да се заштити безбедноста на вашата опрема.Мали димензии, мала тежина, едноставна структура, лесен за носење, plug and play. 3 : Со моќ индикатор.Постои моќ индикатор на USB-C connector.Кога PD функција е успешно да се вклучи и за струја се реализира, индикаторот ќе се покаже зелена.Кога индикаторот светлина не се прикаже зелената нормално, тоа значи дека опрема за обезбедување на моќ не е погодна.Спецификација : Приклучок : USB C Type-C PD конектор со индикатор светлина.Извиткани должина на кабелот за напојување : 14 инчи (36cm) без истегнување. 35 инчи (90cm) по истегнување.DC спојка : LP-W126 Атарот на Батеријата. (Излез за 8.4 V/2 A) е Применливо камера модел : Fujifilm XE1 XE2 XE2 S XE3 Fujifilm XPro1 X-Pro2 XPro3 Fujifilm X100 F X100 V XS10 XH1 XM Fujifilm XT1 XT2 XT3 XT10 XT20 XT30 XT100 XT200 Fujifilm XA1 XA2 XA3 XA5 XA7 XA10 XA20 Пакет листа : 1 x CP-W126 Адаптер USB-C PD Извиткани Кабел. 1 x Складирање Торба.

Вака можеби ќе ви се допадне..