• Свеж
4 Парчиња Африкански Печатени Додатоци во Собата, Африкански Печатени Headband Boho Печатени Headbands Пресврт Јазол Еластична венчиња Еластична Глава Заврши со 4 Пара Круг Д
zoom_in

4 Парчиња Африкански Печатени Додатоци во Собата, Африкански Печатени Headband Boho Печатени Headbands Пресврт

DEN 311.76

Од стока
check Во продавницата

Стилски комбинација : комплет вклучува 4 парчиња на косата Африкански бендови и 4 пара на Африканската главата обетки, шик Африкански печати, и таписерии главата модел, па така ќе имате повеќе појавување на options.Поставен Африкански печати : дизајн на овие Африкански headbands и обетки е класика, и боите се повеќенаменски; Дали тоа е моделот на косата бенд или бојата на обетки, тие се едноставно, но класик, стилски модели се направи ќе блесне во толпата, и класичен Африкански модели ви покаже пространоста на пустината.Мек материјал : овие Африкански headbands се направени од полиестер материјал, удобно и мека да се носат, со добра еластичност и впивање пот, може да се задржи главата и косата да се излади, нема да се стегне вашата коса, флексибилни, не е лесно да се носат или се скрши, може да се примени за повеќе пати.Разни носи начини : овие Африкански печати коса бенд може да се примени за да се задржи вашата коса стил при миење на вашето лице, headscarf може да се носи во предниот дел на главата, или на било страна ќе сакате да се носат, на било кој начин ви се допаѓа, обетки може да се носи директно или со губење на бендот, ќе се издвоите од толпата.Слатка и практичен подарок : дизајн на овие Африкански headbands и обетки е класика, и боите се кафеава, жолта, сина, црвена, виолетова, итн.; Во прилог на Африканските жени главата модели, исто така постојат и класичната геометриски модели, кои се полни на Африканската атмосфера, можете да ги носи на фестивали, како подароци за девојки, љубовници, и сестри, и во секојдневниот живот.Удобно да се носат : Овие Африкански headbands се направени од полиестер материјал, удобно и мека да се носат, со добра еластичност и впивање пот, може да се задржи главата и косата да се излади, нема да се стегне вашата коса, трајни и флексибилни, не е лесно да се носат или се скрши, може да се примени за повеќе пати.Практично да се применуваат : јога спортски тренингот hairband е лесно да се носат, не треба да им било јазли и тоа ќе остане на вашата глава постојано, не е лесно да се лизга или падне, удобен за носење и полетување.Карактеристики : Материјал : полиестер, дрво и alloy Size : како слики shown Color : како слики shown Package вклучува : 4 х Африканската headbands 4 Пара на Африканските жени главата обетки Топло забелешка : бои може да постои мала разлика поради различни екрани.

Вака можеби ќе ви се допадне..