• Свеж
Bcatips RV Кампување Бран Моќ Инвертер Чиста синусен облик Моќ Инвертер за Сончевиот Систем/Соларен Панел/Home/Отворено
zoom_in

Bcatips RV Кампување Бран Моќ Инвертер Чиста синусен облик Моќ Инвертер за Сончевиот Систем/Соларен Панел/Home/Отворено

DEN 938.40

Од стока
check Во продавницата

Опис : ЧИСТА синусен облик ИНВЕРТОРОТ - Претвора 12 V/24 V/48 V/60 V DC на AC напон 220 V домаќинство ѕид моќ со континуирано 500 W/800 W/1000 W/1300 W/1500 W/2000 W излез ( 3000 W/4000 W/6000 W/8000 W/10000 W/12000 W пренапони способност), ПРЕДВОДЕНА Напон екран, висока тековната DC терминали и две LED работа светла. (Ве молиме бидете сигурни дека вкупната номинална моќност на приклучените уреди е континуирана моќност на инверторот).Спецификации : Име : Чиста синусен облик моќ инвертер Влезен напон : DC 12 V/24 V/48 V/60 V за вашиот избор Излезен напон : AC напон 220 V фрекфенција : 60 Hz Врвови Моќност : 3000 W/4000 W/6000 W/8000 W/10000 W/12000 W (Максимум Активни Пренапони Оценка што е помалку од 1 секунда) Номинална моќност : 500 W/800 W/1000 W/1300 W/1500 W/2000 W Максимална AC Струја по грло : 8.33 Ampere Излез Waveform : Точно/чиста синусен облик (

Вака можеби ќе ви се допадне..