• Свеж
Сопствен рачно изработени Дамаск Челик Ловечки Нож 12,Фиксна Сечилото Ловечки Нож со Кожа Обвивка,Кампување KnifeGift За Него
zoom_in

Сопствен рачно изработени Дамаск Челик Ловечки Нож 12,Фиксна Сечилото Ловечки Нож со Кожа Обвивка,Кампување KnifeGift

DEN 2663.76

Од стока
check Во продавницата

Дамаск Челик има висок квалитет.GUARD = ДАМАСК ЧЕЛИК.POMMEL = ДАМАСК ЧЕЛИК.Сопствен рачно изработени Дамаск Нож 12" Дамаск Челик Ловечки Нож Детали СОСЕМА НОВ 12.00 ИНЧИ СОПСТВЕН рачно изработени ДАМАСК ЧЕЛИК БОУВИ НОЖ БРАУН MICARTA се СПРАВИ со GUARD = ДАМАСК ЧЕЛИК POMMEL = ДАМАСК ЧЕЛИК СКАЛА МОДЕЛ ДАМАСК ЧЕЛИК СЕЧИЛОТО (1095 / 15 N20) НАД СИТЕ ДОЛЖИНА = 12.00 Инчи се СПРАВИ со ДОЛЖИНА = 05.00 Инчи НОЖ ДОЛЖИНА = 07.00 Инчи СЕЧИЛОТО ДЕБЕЛИНА = 4 mm сечилото е направена од 1095 / 15 N20 Легура Челици (352 Слоеви) фалсификувани со чекан за убава и прецизен модел.Дамаск Челик има висок квалитет на содржината да даде одличен работ и остри сечење способност .Цврстина на Сечилото е HRC 57-59 .тоа е страна, наострен да остар раб .и поседува најсовремена по тешки употреба , ОБВИВКА на РАКА STITCHED ТЕШКИ КОЖА ОБВИВКА НА КРАВА СКРИЕ ќе добиете истиот нож како што е прикажано во слика.

Вака можеби ќе ви се допадне..