• Свеж
[PowerNex] Значи И HLN-40H-42B 42V 0.96 НА 40.3 W Единствен Излез LED Префрлување Напојување со ПРЕСТАПНА
zoom_in

[PowerNex] Значи И HLN-40H-42B 42V 0.96 НА 40.3 W Единствен Излез LED Префрлување Напојување со ПРЕСТАПНА

DEN 1147.68

Од стока
check Во продавницата

Константен напон + постојан струја режими.Целосно изолирани пластични случај со IP64 ниво.Погоден за сува, влажна локација.Погоден за LED осветлување и се движат знак апликации. 3 години гаранција.Features Constant напон + постојан струја modes Universal AC влез (до 305 VAC) / Full range High ефикасност до 91%Целосно се изолирани пластични случај со IP64 level Class 2 моќ на единица / Помине LPSSuitable за сува, влажна location Suitable за LED осветлување и се движат знак applications Protections : Краток спој / Текот тековната / Над напон / Над temperature Multiple модели за избор На : -Тип : IP64 оценет.Излезен напон и постојан струја ниво може да се прилагоди преку внатрешни potentiometer.Б-Тип : IP64 оценет и вграден-во 3 во 1 затемнување функција (1-10 VDC, PWM сигналот, или отпор)3 години гаранција.

Вака можеби ќе ви се допадне..