• Свеж
RAB Осветлување ALED3T125W LED Висок Wattage Тип III Област Светлина, 5000 K (Кул) Температура на Бојата, Стандарден Тип, Бела Завршница
zoom_in

RAB Осветлување ALED3T125W LED Висок Wattage Тип III Област Светлина, 5000 K (Кул) Температура на Бојата, Стандарден

DEN 22128.72

Од стока
check Во продавницата

Го заменува до 400 W метал halide. 66% енергетска заштеда на трошоци и се СОКРИ. 100,000 часа LED животен век.Тип III дистрибуција.На РАБ Осветлување ALED3 T125 W е спецификација одделение област светлина во ТИТЕ години Тип III дистрибуција.Тип III е идеален за патни, општи паркинг и други областа осветлување апликации каде поголем фонд на осветлување е потребно.Тој е наменет да биде лоцирана во близина на страна од област, дозволувајќи им на светлината на проектот нанадвор и да се пополни простор.На тела заменува до 400 W метал halide светла и обезбедува енергетски заштеди од 66% на трошоците за енергија.LED има 100,000 часа LED животниот век врз основа на ТИТЕ години LM-80 резултати и ТМ-21 пресметки, како и гаранција дека нивните LED производи ќе бидат ослободени од дефекти во материјалите и изработката, вклучувајќи покривање на светлината на излез, боја стабилност, возачот перформанси и тела заврши.Бела завршница е направена од еколошки полиестер боени кој е формулиран за висока издржливост и долготрајна боја, и не содржи VOC или тешки токсични метали.На тела не содржи photocell, а лумен излез на 10893 lumens, и кул боја температура на 5000 K.RAB Осветлување е посветена на создавање на висок квалитет, прифатлива, добро дизајнирани и енергетски-ефикасни LED осветлување и контроли кои го прават тоа лесно за дистрибутерите да го продаде electricians да се инсталира и на крајните корисници за да се заштеди енергија.Основана во 1946 година, RAB има vibrantly расте инфраструктура на производствени капацитети, и инженерски способности кои ќе обезбедат одличен производ дизајн и квалитет.

Вака можеби ќе ви се допадне..