• Свеж
Sony Xperia L4 Еден SIM 64GB ROM + 3GB RAM меморија (Само GSM | Не CDMA) Фабрика Отклучен 4G/LTE паметен Телефон (Сина) - Меѓународна Верзија
zoom_in

Sony Xperia L4 Еден SIM 64GB ROM + 3GB RAM меморија (Само GSM | Не CDMA) Фабрика Отклучен 4G/LTE паметен Телефон

DEN 10319.76

Од стока
check Во продавницата

За САД Купувачи : Овој паметен Телефон не е компатибилен/не ќе работат со било CDMA Мрежи, вклучувајќи : VERIZON, СПРИНТ, НИ МОБИЛНИТЕ.Ве молиме проверете со вашиот мрежен оператор за 3 G или 4 G/LTE компатибилност провери пред да се купат.Dual-SIM(Нано SIM), Мрежа на Компатибилност, SIM КАРТИЧКАТА 1[2 G : GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 и/или 3 G : UMTS 850(Б5) / 900(Б8) / 1900(Б2) / 2100(Б1) и/или 4 G : LTE 800(B20) / 850(Б5) / 900(Б8) / 1800(Б3) / 1900(Б2) / 2100(Б1) / 2300(B40) / 2600(B7)] НА SIM-КАРТИЧКА 2[2 G : GSM 850 / 900 / 1800 / 1900]. 6.2 инчи, IPS LCD. 64 GB Меморија, 3 GB RAM, micro SDXC (користи заедничка SIM слот).Андроид 9.0 (Пита), Mediatek MT6762 Helio P22 (12 nm), Octa-core 2.0 GHz Cortex-A53. На Sony Xperia L4 се напојува со 2.0 GHz Octa-core процесор и тоа доаѓа со 3 GB RAM меморија.На Sony Xperia L4 пакети 64 GB на внатрешната меморија која може да се прошири преку micro SDXC (користи заедничка SIM слот)На Sony Xperia L4 работи Андроид 9.0 (Пита) и се напојува со 3580m Ah не-отстранлив батеријата.ФРЕКВЕНЦИИ : КОМПАТИБИЛНИ ЗА УПОТРЕБА СО МРЕЖА SIM КАРТИЧКИ КОИ РАБОТИ ONSIM КАРТИЧКА 1 : 2 G : GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 и/or3 G : UMTS 850(Б5) / 900(Б8) / 1900(Б2) / 2100(Б1) и/or4 G : LTE 800(B20) / 850(Б5) / 900(Б8) / 1800(Б3) / 1900(Б2) / 2100(Б1) / 2300(B40) / 2600(B7)на SIM-КАРТИЧКА 2 : 2 G : GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 и/or3 G : UMTS 850(Б5) / 900(Б8) / 1900(Б2) / 2100(Б1) и/or4 G : LTE 800(B20) / 850(Б5) / 900(Б8) / 1800(Б3) / 1900(Б2) / 2100(Б1) / 2300(B40) / 2600(B7)ВАЖНО : ве МОЛИМЕ ПРОВЕРЕТЕ СО ВАШИОТ МРЕЖЕН ОПЕРАТОР ЗА КОМПАТИБИЛНОСТ ПРОВЕРИ ПРЕД да се КУПАТ.

Вака можеби ќе ви се допадне..